TARPTAUTINIS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ FIZINIO AKTYVUMO IR TAUTIŠKUMO eTWINNING PROJEKTAS „LIETUVAI – 105 MAŽI ŽINGSNELIAI“

Lietuva – tai mūsų kraštas, mūsų žmonės ir kalba, mūsų istorija ir gamta. 2023 m. vasario 16-ąją Lietuva šventė 105-ąjį gimtadienį, o kovo 11-ąją minėjo 33-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines. Šioms datoms paminėti buvo vykdomas tęstinis (penktus metus iš eilės) eTwinning projektas „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“. Projektą inicijavo ir koordinavo Kauno lopšelio-darželio „Klausutis“ meninio ugdymo mokytoja Sonata Jonauskienė kartu su Lenkijos SOSW im. J. Korczaka W Mosinie mokytoja Renata Pawłowicz.

Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys vaikai jau ne vienerius metus kviečiami aktyviai švęsti ir sveikinti Lietuvą. Šio projekto tikslas – plėtojant tarptautinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą, skatinti netradicinį fizinį aktyvumą, ugdyti vaikų tautiškumą, patriotiškumą, meninę raišką, meilę Lietuvai bei formuoti įprotį šventes švęsti aktyviai.

Projekte buvo suplanuotos įdomios, naudingos ir įtraukiančios veiklos vaikams trijų mėnesių laikotarpiui. eTwinning platformoje prie projekto prisijungė 48 mokytojai iš 9 Europos šalių – Lietuvos, Graikijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos ir Ukrainos. Brangi širdžiai šventė džiugina visada, tačiau šventė su užsienio draugais džiugina dvigubai.

Įdomu buvo susipažinti su projekto dalyviais. Mokytojai pasakojo apie save, savo pomėgius, pristatė savo ugdymo įstaigą, gimtąjį miestą ir savo šalį, o, naudodami išmaniąsias programėles, savo ugdytiniams padėjo sukurti ir įgarsinti Avatarus, visa tai pristatant projekto dalyviams.

Visi partneriai kūrė projekto logotipus, kartu su mažaisiais dalyviais darė plakatus, o vaikai balsavo ir išrinko labiausiai patikusį bendrą projekto „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“ logotipą ir plakatą. Visą projektą lydėjo Kauno lopšelio-darželio „Pagrandukas” mokytojos Ilonos Šlekienės kurtas logotipas ir Šiaulių lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytojos Monikos Šlaustienės kartu su vaikais kurtas plakatas.

Ruošdamiesi ypatingai projekto šventei – Vasario 16-ajai, vaikai sukūrė bėgimo korteles su lietuviška simbolika, o Lietuvą pasveikino nueidami ar nubėgdami ilgus 105 žingsnelius. Buvo malonu ir gera klausytis sukurtų sveikinimų Lietuvai, kurie skambėjo įvairiomis Europos kalbomis. Džiugu ir tai, kad ugdymo įstaigose, kartu su vaikų tėveliais, buvo organizuojami šventiniai žygiai, todėl aktyviai švęsti Lietuvos gimtadienį progą turėjo ir daugiau įstaigų bendruomenės narių. Ačiū projekto partnerei, mokytojai Aidai Žalimienei – jos sukurtas nuotaikingas kvietimas paskatino tėvelius prisijungti prie žygio ir švęsti aktyviai.

Projekto kulminacija – Kovo 11-ajai skirtas šventinis renginys. Daug įspūdžių vaikams paliko nuotaikingas projekto šokis „Virė, virė košę“. Šventiškai pasipuošę projekte dalyvaujantys vaikai ir mokytojai nuotoliniu būdu džiugino vieni kitus, šokdami ir muzikuodami – dalyvaudami bendrame šokyje. O kad šokant „košė neprisviltų“, vaikai „apsiginklavo“ mediniais šaukštais ir ritmiškai pritarė barškindami jais į puodo dangčius.

Projekto metu vaikai, kurdami darbelius Lietuvai, turėjo galimybę atskleisti savo meninius ir kūrybinius gebėjimus. Mokytojai organizavo piešimo, aplikavimo, konstravimo užsiėmimus, teatro žaidimus, kūrė papuošalus, naudojo origami techniką, STEAM metodą, šviesos stalus ir smėlį. Vaikai sėmėsi idėjų stebėdami vieni kitų darbelius ir džiaugėsi rezultatais.

Mokytojai sukūrė patrauklų interaktyvių žaidimų puslapį. Čia vaikai, išbandę žaidimus, galėjo pasitikrinti savo žinias apie Lietuvą, įgijo naujų žinių, be to,  žaisdami lavino atmintį, pastabumą, mąstymą.

Įsimintina projekto „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“ dalis – partnerių sveikinimai. Parašyti laiškai ir malonios dovanėlės iš Lietuvos nuskriejo į svečias šalis, o mažųjų lietuvaičių širdeles sušildė nuoširdūs ir originalūs sveikinimai iš Graikijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos, Kroatijos, Rumunijos.

Puiki iniciatyva, graži projekto „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“ idėja ir eTwinning platforma nuostabius mokytojus ir jų ugdytinius iš įvairių šalių suvienijo bendram darbui ir šventei. Mokytojų veiklos, virtualūs susitikimai, bendradarbiavimas suteikė galimybę mokytis vieniems iš kitų, veikti, rodyti iniciatyvą, ieškoti, dalintis patirtimi ir kurti.

Dėkojame projekto kūrėjams, Lietuvos ir užsienio partneriams, visiems projekto dalyviams. Visa prasminga projekto veikla, darbai, šventinės akimirkos sudėtos į virtualią knygą „Lietuvai – 105 maži žingsneliai“ https://read.bookcreator.com/7LEjh8NedlacYEjWtQaYyzSYEDZ2/FgidjTO5R-aPO2HTILd7qg/UgoqoLPPTFKznAKRuAX6Rw. Versdami jos puslapius vėl ir vėl prisiminsime jaudinančias akimirkas, vaikų džiugesį ir bendrystę, kai visi kartu sveikinome Lietuvą.

 

Sonata Jonauskienė, Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“

meninio ugdymo (judesio) mokytoja metodininkė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content