Profesorius A. Skurvydas paskaitoje kauniečiams įvardijo ilgaamžiškumo paslaptis

2023 m. spalio 18 d. Kauno švietimo inovacijų centre vyko paskaita „Natūralūs veiksniai, įtakojantys ilgaamžiškumą!“, kurios metu Vilniaus universiteto (VU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Albertas Skurvydas Kauno miesto senjorams ir kitiems bendruomenės nariams pristatė labai svarbią informaciją.

Tai kaip gyventi ne tik ilgai, bet ir kokybiškai? Profesorius sako, kad ilgaamžiškumo paslaptys turėtų būti aktualios nuo pat gimimo: kaip reikia gyventi, kokie veiksniai daro įtaką gyvenimo trukmei, ko nereikėtų daryti ir t. t.

Profesorius išskyrė sveikos gyvensenos veiksnius, kurie yra svarbiausi norint atitolinti senėjimą:

  • Subalansuota mityba (Viduržemio jūros dieta, kurioje dominuoja daržovės, vaisiai, riešutai, ankštiniai produktai, jūros gėrybės, žuvis, ypač apribotas raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimas (1–2 k. per savaitę), cukraus, druskos ir transriebalų atsisakymas).
  • Senėjimą atitolinančių medžiagų vartojimas (Vitaminai E, B, D, kurkuminas, quercetinas, berberinas, resveratolis, omega-3, probiotikai).
  • Reguliarus fizinis aktyvumas (nepriklausomai nuo amžiaus – ne mažiau kaip 300 min. per savaitę).
  • Vaistų vartojimo optimizavimas (konsultuotis su gydytoju ir nepiktnaudžiauti vaistų vartojimu), nerūkymas ir nepiknaudžiavimas alkoholiu.
  • Mokymasis visą gyvenimą (būti smalsiems, žingeidiems ir atviriems savęs bei pasaulio pažinimui).
  • Pilnavertis miegas, poilsis, atostogos.
  • Džiaugtis kiekvienu laimėjimu, klaidas vertinti ne kaip pralaimėjimus, bet kaip svarbiausią stimulą naujoms pergalėms!

 

Nuoširdžiai dėkojame profesoriui A. Skurvydui už vertingą paskaitą kauniečiams bei dovaną Kauno švietimo inovacijų centrui – naujausią knygą „Rytmečio užrašai: mokslas, sportas, sveikata“. Lauksime kito susitikimo!

 

Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė Jolita Vitauskienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content