POKYČIAI IR PATIRTIS KAUNO MIESTE: KAIP RUOŠIAMASI ATNAUJINTŲ UGDYMO PROGRAMŲ DIEGIMUI

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindamos projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“, sėkmingai vykdo bendrojo ugdymo mokyklų atnaujinto ugdymo turinio, priešmokyklinio ugdymo atnaujinto turinio programos įgyvendinimą. Nuo 2022 m. rugsėjo mėn. yra įgyvendinama atnaujinto turinio priešmokyklinio ugdymo programa, Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. atnaujintos visų dalykų programos bus pradėtos diegti 1, 3, 5, 7, 9 klasėse bei III gimnazijos klasėse, likusiose klasėse – nuo 2024 m.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu 2022 m. rugsėjo mėn. patvirtintos atnaujintos programos yra orientuotos į kompetencijomis grįstą ugdymą. Mokinys yra įgalinamas ne tik įgyti žinių, tačiau ir mokėti jas pritaikyti, turėti daugiau šiuolaikiniame pasaulyje reikalingų įgūdžių. Siekiama ugdyti pažinimo, skaitmeninę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kūrybiškumo, pilietinę, kultūrinę ir komunikavimo kompetencijas. Mokymosi turinys atnaujintose programose pateikiamas išskiriant privalomą dalyko turinį (apie 70 procentų) ir pasirenkamą turinį (apie 30 procentų), kurį pasirenka mokytojas, atsižvelgdamas į mokinių galimybes ir bendradarbiaudamas su kitais mokytojais. Šios proporcijos dydis gali skirtis priklausomai nuo ugdymo pakopos, dalyko logikos, tikslų, mokymo tradicijos.

Kauno miesto savivaldybės atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimo ir koordinavimo komanda atnaujino ir parengė 2022–2024 metų veiksmų ir priemonių planą, kurio tikslas pasiruošti ir sėkmingai UTA įgyvendinti Kauno mieste. Nustatyti rodikliai pagal Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) parengtus UTA įgyvendinimo koordinavimo komandos veikimo įsivertinimo kriterijus, kurių paskirtis įsivertinti pasirengimo diegti UTA situaciją, reflektuoti ir koreguoti UTA komandos veiklą.

Kauno miesto savivaldybės UTA įgyvendinimo ir koordinavimo komanda tikslingai ir efektyviai koordinuoja pasirengimą UTA įgyvendinimui pagal numatytas veiklas plane, gautas rekomendacijas, aktualius dokumentus.

2022-2023 m.m.:

54 priešmokyklinio ugdymo komandos (vadovas ir mokytojas) dalyvavo mokymuose;

489 mokytojai dalyvauja mokymuose „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“;

2 asmenys dalyvavo mokymuose bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams, pedagoginių psichologinių tarnybų ir mokyklų švietimo pagalbos specialistams;

24 mokyklos dalyvavo užsienio ekspertų konsultacijų ciklo, susijusio su ugdymo turinio atnaujinimu (UTA) ir atnaujinto turinio įgyvendinimu, renginiuose.

Kauno švietimo inovacijų centras dėl atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimo 2022 m. organizavo 22 renginius (konsultacijas, paskaitas, metodinius renginius), 11 vertingos patirties sklaidos renginių. 2023 m. vasario 24 d.–balandžio 21 d. metodinių renginių ciklas „Kompetencijų raiška“: „Skaitmeninė kompetencija“, „Pažinimo kompetencija“, „Kūrybiškumo kompetencija“, „Komunikavimo kompetencija“,  „Socialinė ir emocinė kompetencija“, „Pilietiškumo kompetencija“,  „Kultūrinė kompetencija“ Kauno miesto metodinių būrelių nariams, švietimo įstaigų vadovams, pavaduotojams, įvairių dalykų mokytojams.

Džiaugiamės kryptingu ir nuosekliu veiklų organizavimu savivaldybėje UTA srityje, Kauno miesto švietimiečių aktyviu bendradarbiavimu, kryptingu tobulėjimu ir gerosios patirties sklaida.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content