„MatLab“ dalyvių išvyka į Vilnių

Lapkričio 3 d. matematikos laboratorijos „MatLab“ dalyviai (9 klasių mokiniai) su mokytoja Ingrida Bakutiene ir „MatLab“ projekto koordinatore Kauno švietimo inovacijų centro metodininke Ilona Teresiene vyko į Vilnių ir dalyvavo nemokamose edukacijose Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ir Lietuvos banko Pinigų muziejuje.

Valdovų rūmuose mokiniai, vadovaujami muziejaus edukatoriaus Tomo, apžiūrėjo parodą „Tarp būties ir atminties. Senieji Vilniaus pilių vaizdai“ ir analizavo senovinius Vilniaus planus, žemėlapius, paveikslus, vaizduojančius to meto miesto planavimą, Vilniaus architektūrą. „MatLab“ dalyvius sudomino ir ginkluotės ekspozicija. Džiaugėsi, kad galėjo į rankas paimti kalavijus, lyginti jų svorį, ilgį, sužinojo, kad nuo to priklauso kalavijo naudojimo būdas. Mokiniai pabuvojo ir muziejaus salėse, reprezentuojančiose atkurtus istorinius interjerus, susipažino su Kazimiero Alchimavičiaus paveikslu „Gedimino laidotuvės“, Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga paskolintu Krokuvos nacionalinio muziejaus, bei kitais Valdovų rūmų eksponatais, iš rūmų bokštelio gėrėjosi nuostabiais Vilniaus vaizdais. Edukacija Valdovų rūmuose pagilino mokinių supratimą apie matematikos reikšmę gyvenime, matematinių žinių ir gebėjimų pritaikymo svarbą architektūroje, mene, kartografijoje, ginklų gamyboje, kovų strategijoje, istorijoje ir kitose srityse. Mokiniai gavo ne tik matematikos, bet ir istorijos, fizikos, dailės, architektūros bei kitų žinių.

Lietuvos banko Pinigų muziejuje „MatLab“ dalyviai susipažino su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Šiame muziejuje netrūko interaktyvių veiklų. Mokiniai praturtėjo ne tik matematikos, bet ir ekonomikos, geografijos, istorijos žiniomis, susipažino su Klaipėdos krašto, pirmaisiais lietuviškais pinigais, kitų valstybių pinigais. Susipažino ir su naujausia muziejaus paroda „Paimti ir prisiminti – Vilnius ir jo atmintis numizmatikoje ir bonistikoje“, kurioje išvydo medalius, monetas, neįgyvendintus grafinius projektus, banknotus bei vertybinius popierius, kuriuose vaizduojamas jubiliejų minintis Vilnius, jo architektūra, čia gyvenusios ir kūrusios istorinės asmenybės. Malonu, kad muziejuje buvo galima pasisverti ir sužinoti, kiek būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso, patiems pasigaminti suvenyrą – nusikalti savo pinigėlį. Didelį įspūdį paliko piramidė iš lietuviškų centų – jos dydis ir svoris.

Išvykos laikas prabėgo nepastebimai. Mokiniai ne tik sužinojo daug įdomios informacijos, bet ir gerai praleido laiką su draugais Vilniuje.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content