Kauno lopšeliui-darželiui „Žilvitis“ – Erasmus+ akreditacija

Sakoma, kad rudenį geriausia skaičiuoti viščiukus, t. y. atsigręžti į praeitį ir pasidžiaugti pasiekimais. Šiais metais Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“ gavo Erasmus+ akreditaciją kaip penkių Kauno lopšelių-darželių („Spindulys“, „Pušynėlis“, „Vaikystė“ ir „Žvangutis“) konsorciumui vadovaujanti įstaiga. Tai – didžiulis pasiekimas įstaigai ir tai gali įvertinti tik tas, kuris žino, kas yra Erasmus+ programa. Kokia šios akreditacijos nauda įstaigai, kitiems konsorciume esantiems darželiams? Didžiausias privalumas, kad konsorciume esančių darželių mokytojai, kiti darbuotojai iki pat 2027-ųjų metų galės mokytis, kelti kvalifikaciją aukštos kokybės mokymuose įvairiose Europos šalyse, dalyvauti kolegų veiklos stebėjimo vizituose, savose įstaigose įgyvendinti ugdymo kokybę gerinančius projektus.

2023 m. liepos ir rugpjūčio mėn. 26 konsorciumo įstaigų mokytojai ir vadovai dalyvavo mokymuose Portugalijoje ir Islandijoje. „Iceland – landscape and legends“ mokymų dalyviai lankėsi Reikjaviko „Drafnarsteins“ darželyje, apžiūrėjo edukacinę aplinką, susipažino su Islandijos ikimokyklinio ugdymo sistema. Mokymų „Azores – searching for sunset“ metu mokytojai susipažino su Azorų salyno geografiniu ir kultūriniu paveldu: kraštovaizdžiu, ugnikalniais ir vandenynu; atradimais, kolonizacija ir migracija; banginių medžiokle ir žvejyba; ekologija ir kitais salų ypatumais. Profesionalių ir kūrybingų kursų organizatorių bei koordinatorių dėka šie mokymai praplėtė visų dalyvių asmeninį ir profesinį akiratį. Mokytojai sustiprino bendradarbiavimo tarptautinėse komandose įgūdžius. Kursų programa suteikė galimybę užmegzti profesinius ryšius su Europos šalių kolegomis, paskatino pažinti ne tik Portugalijos ar Islandijos, bet ir kitų mokymuose dalyvaujančių šalių švietimo sistemas.

Džiaugiamės pirmųjų Erasmus+ akreditacijos metų rezultatais ir nekantraujame pradėti antruosius. Esame suplanavę darbo stebėjimo veiklas Vokietijos ir Portugalijos mokytojų rengimo institucijose.

Šis projektas yra finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis direktorė Jolanta Varanavičienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content