Kaune vyko vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis-2023“ nacionalinis ratas

Balandžio 29 ir 30 dienomis į Kauną sugužėjo gausus būrys jaunųjų folkloro atlikėjų, kurie dalyvavo vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis-2023“ nacionaliniame  rate. Konkursas padeda atrasti ir ugdyti talentingus, gimtosios kultūros tradicijoms neabejingus vaikus. Taip pat skatina domėtis ir saugoti savo krašto liaudies kūrybos savitumą, moko tradicinio grojimo, dainavimo, pasakojimo ypatumų.

Konkursas, prasidėjęs daugiau kaip prieš dvidešimt metų Kaune, gyvuoja iki šiol, ir kviečia naują kartą pažinti turtingą mūsų kultūros paveldą. Pasak organizatorių, ypač džiugina tai, kad buvę konkurso dalyviai tolesnį savo gyvenimą sieja su tautine kultūra, jie perima mokytojų, folkloro ansamblių vadovų patirtį ir ruošia savo mokinius – taip sugrįžta į savitą „Tramtatulio“ bendruomenę.

Dvi dienas Kauno arkivyskupijos salėje nemokamai konkursą galėjo stebėti ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai. Dainorėliai ir pasakoriai nenuvylė žiūrovų – džiugino juos tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, pasakojimais, o muzikantai – skambiomis melodijomis. Dėl geriausiųjų vardų varžėsi per du šimtus pasakojančių, pavieniui ir grupėmis dainuojančių, tradiciniais styginiais, pučiamaisiais, dumpliniais instrumentais grojančių vaikų. Jauniausiam dalyviui – treji, vyriausiam – 18 metų. Iš viso dalyvavo 236 vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenių.

Nacionalinio rato rezultatai skelbiami Lietuvos nacionalinio kultūros centro interneto svetainėje www.lnkc.lt,  Kauno tautinės kultūros centro interneto svetainėje www.ktkc.lt. Laureatų garso įrašai vyks gegužės 16 ir 17 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinio kultūros centro garso įrašų studijoje, o laureatų ir diplomantų šventė – birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams, jų mokytojams, tėveliams ir palaikymo komandoms! Tegul „Tramtatulis“ gyvuoja, trepsi, trimituoja, ir kaip dainoje „renka šile uogas“!

 

Konkursą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rengėjai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Kauno tautinės kultūros centras

Partneris: Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinis būrelis

Informaciniai rėmėjai: LRT radijas, UAB „Diena Media News“

Draugai: Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, Kauno tradicinių instrumentų ansamblis „Kauno bandonija“

 

Nuorodos:

KTKC svetainė http://ktkc.lt/2023/05/04/konkurso-tramtatulis-2023-rezultatai/

Konkurso galerija https://www.flickr.com/photos/158931401@N04/albums/72177720308011429

Facebook‘e https://www.facebook.com/media/set/?set=a.698819078914429&type=3

 

Informacija: www.ktkc.lt

Nacionalinio rato Kaune koordinatorė Kauno tautinės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Vaida Kasparavičienė, tel.: 8 673 29 769, el. p. [email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content