Kaune pasibaigė tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2023“

2023 m. birželio 1-4 dienomis Kaune vyko XXXVII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2023“, skirtas Aukštaitijos metams. Keturias dienas aidėjo lamzdžiai, skambėjo kanklės, nuo ryto iki nakties netilo ukrainiečių, latvių, lenkų, lietuvių muzika ir dainos, linksmai trinksėjo šokiai.

Miestiečiai ir miesto svečiai Kauno pilies prieigose, salėse, gatvėse, muziejuose nemokamai galėjo klausytis ne tik koncertų, bet dalyvauti pasidainavimuose, naktišokiuose, lietuviškų amatų jomarke, pasigrožėti unikaliomis parodomis, pamatyti klojimo teatrą. Festivalyje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis dalyvių  iš įvairiausių Lietuvos vietovių: Biržų, Juodkrantės, Jurbarko, Šiaulių, Vilniaus, Vilkaviškio, Elektrėnų, Kazlų Rūdos, Anykščių, Lazdijų, Varėnos, Širvintų, Utenos, Panevėžio, Prienų r., Kaišiadorių r., Kėdainių r., Šakių r., Kupiškio r., Kauno miesto ir rajono.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams, visiems bičiuliams ir svečiams, nepailstantiems ansambliams bei jų vadovams už tautinių papročių puoselėjimą, dalyvavimą renginiuose ir gyvojo folkloro bei tautodailės sklaidą.

Šiandieniniame pasaulyje išlaikyti tapatybę, tautinį paveldą nėra lengva. Tad stiprinkime savo šaknis, didžiuokimės, turėdami savo kultūrą, autentišką folklorą, perduodami savo krašto savastį.

Tegul lamzdžiai nenutyla, teskleidžia garsą apie Lietuvą.

Iki pasimatymo kitais metais!

 

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.

Partneriai: Maironio lietuvių literatūros muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Kauno miesto muziejus, Kauno kultūros centras, Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Kauno švietimo inovacijų centras, VDU Botanikos sodas, Vilniaus kolegija, Zarasų r. sėlių kultūros bendrija „Sėla“, VŠį „Medinės dūdos“.

Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „Diena media news“, UAB „Pūkas“, svetainės: www.alkas.lt, www.tautosakosvartai.lt.

 

 

Kauno tautinės kultūros centro informacija

www.ktkc.lt

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content