Japonijos ambasadoriaus dovana Ukrainos ir Kauno mokiniams – paskaita apie Zen budizmą bei kaligrafijos dirbtuvės

Lapkričio 7 d. popietę Kauno švietimo inovacijų centre šurmuliavo keli šimtai žingeidžių Kauno mokinių, atvykusių pasisemti žinių apie Japoniją ir šios šalies kultūrą. Vos paskelbus kvietimą Kauno mokyklų mokytojams registruoti klases į Japonijos ambasados rengiamą paskaitą apie Zen budizmą ir į kaligrafijos dirbtuves, sulaukta didelio susidomėjimo – laisvų vietų neliko vos per keletą dienų, o visų norinčių dalyvauti net nebuvo galimybės sutalpinti. Džiaugiamės, kad į šiuos renginius atvyko moksleivių iš 9 Kauno mokyklų: LSMU gimnazijos, Kauno tarptautinės gimnazijos, Kauno „Varpo“ gimnazijos, Kauno Suzuki progimnazijos, Kauno Senamiesčio progimnazijos, Kauno „Santaros“ gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos.

Per paskaitą Japonijos ambasadorius J. E. p. Tetsu Ozaki anglų kalba papasakojo, kaip ir kodėl kasdien praktikuoja Zazen, pakviesdamas visus dalyvius 5 minutes visiems kartu išbandyti Zen meditaciją. Ambasadorius noriai atsakė į moksleivių klausimus apie šią meditacijos praktiką ir bendravo su mokiniais. Kaligrafijos dirbtuvėse visi dalyvavę mokiniai susipažino su hieroglifų rašyba ir, padedant Ambasadoriui ir poniai Harumi Ozaki, išmoko užrašyti žodį „svajonė“ hieroglifu.

Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė padėkojo J. E. p. Tetsu Ozaki ir poniai Harumi Ozaki už Kauno moksleiviams skirtą dėmesį ir puikius renginius, taip pat trumpai papasakojo apie Kauno mokyklas, užmezgusias draugystės ryšius su Japonijos mokyklomis, taip pat paragino kitas mokyklas sekti jų pavyzdžiu.

Džiaugiamės, kad Kaune mokosi daug žingeidžių mokinių, besidominčių Japonija ir kaligrafijos menu bei puikiai gebančių bendrauti anglų kalba tarptautiniame kontekste. Linkime mokiniams ir toliau drąsiai ir aktyviai dalyvauti Kauno švietimo inovacijų centro renginiuose ir semtis žinių apie kitų šalių kultūras.

Nuoširdžiai dėkojame J. E. p. Tetsu Ozaki ir poniai Harumi Ozaki už padovanotą praturtinančią patirtį Kauno mokiniams, o Kauno mokyklų mokytojams – už tai, kad aktyviai registravo savo klases į renginius, skirtus pažinčiai su Japonija.

Daiva Jeremičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content