ERASMUS+ PROJEKTAS „PASIRENGĘS MOKYTOJAS – ĮTRAUKIOJO UGDYMO SĖKMĖS RAKTAS“

Kauno Prano Daunio ugdymo centras sistemingai ir tikslingai vykdo projektinę veiklą tarptautiniu lygmeniu.  Nuo 2020 m. Centre vykdomas Erasmus+ projektas KA101 „Pasirengęs mokytojas – įtraukiojo ugdymo sėkmės raktas“.

Nepaisant to, kad pandemija gerokai apsunkino tarptautinių projektų įgyvendinimo galimybes, efektyvaus virtualaus bendradarbiavimo su tarptautiniais partneriais dėka pavyko iš naujo suplanuoti mobilumus skirtingose šalyse ir, Europai pradėjus lengvinti ribojimus, 2021 metų rudenį  į pirmąją stažuotę Italijoje išvyko centro direktorė R. Juknevičienė ir neformaliojo švietimo skyriaus vedėja A. Šniokienė. Stažuotė Italijoje buvo „įtrauki“ visomis prasmėmis: pradedant papildytu žinių bagažu apie įtraukųjį ugdymą (angl. inclusive education), vykstantį Italijoje daugiau nei 50 metų, pasidalinta kitų kartu su Lietuva dalyvavusių šalių (Švedijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Čekijos, Ispanijos) patirtimi įgyvendinant įtraukųjį ugdymą savose šalyse, baigiant įspūdinga Italijos architektūra, maistu ir geromis emocijomis.

2021 m. lapkričio 29 – gruodžio 3 dienomis centro pedagogės G. Dantienė ir G. Bartkevičienė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Prahoje „Suprasti autizmo spektro sutrikimus – įvadas ir

intervencija”. Kursuose buvo kalbama unikalų būdą, kuriuo ASS turintys asmenys suvokia pasaulį, sutelkiant dėmesį į pagrindinius sunkumus socialinėje sąveikoje, bendravime, vaizduotėje ir jutimuose. Mokymų metu dalyviai turėjo galimybę analizuoti praktinius pavyzdžius, mokytis struktūruoti ugdymo(si) procesą ir valdyti ugdomąją aplinką, skatinančią švietimo įtrauktį. Mokymų metu užmegzti kontaktai su mokykla CEEE ANTONIO MACHADO (Úbeda, Ispanija), numatomas kartu vykdyti tarptautinis eTwinning projektas “Art Therapy with students in a special education center” („Meno terapija su mokiniais specialiojo ugdymo centre”).

2022 m. kovo 7-12 dienomis Barselonoje, Ispanijoje, vyko tarptautiniai mokymai „Menas kaip terapija : saviraiška ir specialieji poreikiai meniniame ugdyme“, kuriuos organizavo Europos kūrybiškumo akademija (European Academy of Creativity). Juose dalyvavo mūsų Centro mokytojos A. Lapėnienė ir G. Petkuvienė, kurios turėjo galimybę susipažinti su meno kaip terapijos taikymu ugdant vaikus, turinčius specialiųjų poreikių. Šalia gausių ir naudingų teorinių žinių buvo labai daug įdomių su menu, kūryba ir kūrybiškumu susijusių veiklų tiek Europass būstinėje, tiek netradicinėse aplinkose (Pablo Pikaso muziejuje, Botanikos sode, Barselonos senamiestyje). Po mokymų pedagogės pasidalino įgytomis praktinėmis žiniomis su Centro pedagogais praktiškai pristatydamos meno terapijos metodų taikymą.

2022 m. balandžio 18-22 dienomis pedagogės L. Kolpakova ir R. Venckutė vyko į Turkiją į Antalijos regioną, kuriame vykdė praktinių kursų programą “Power of GAME”. Kursų vadovė N. Y. Sahin pristatė daugybę žaidimų – veiksenų įvairiose skirtingose aplinkose. Aplankytos įvairios įstaigos: religinė mokykla, pradinė mokykla su specialiosiomis klasėmis, mokykla skirta ASS turintiems mokiniams, profesinio rengimo centras, mokykla ypatingų gebėjimų turintiems mokiniams bei reabilitacijos centras. Praktinės patirtys, diskusijos bei įžvalgos suteikė naujų patirčių. KPDUC pedagogės turėjo galimybę įsilieti į atviras pamokas, individualius užsiėmimus, kurių metu įgijo naujų pedagoginių kompetencijų ugdant mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Visų kursų metu Turkijos ir Lietuvos pedagogai dalinosi skirtingomis patirtimis, diskutavo apie mokinių ugdymo individualizavimą ir darbo specifiką.

Projektas jau persirito į antrąją pusę, liko dar 3 mobilumai Barselonoje, Stambule ir Helsinkyje.  Tikimės, kad ir likusios mobilumo veiklos bus prasmingos, naudingos, ir, kaip jau įvykusios veiklos, padės pagerinti ugdymo kokybę, plėtoti ugdymo organizavimo įvairovę, tobulinti Centro darbuotojų mokymosi ir pokyčių valdymo kompetencijas, praturtinti Centro metodinę bazę bei plėsti Centro tarptautinių partnerysčių tinklą.

Projektas finansuojamas „Erasmus+“ programos (Nr. 2020-1-LT01-KA101-077795)

 

Gintarė Dantienė, anglų k. mokytoja, projekto koordinatorė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content