ERASMUS + MOBILUMO PROJEKTAI – PUIKI GALIMYBĖ PRAPLĖSTI AKIRATĮ

2023 m. lapkričio 6 – 10 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Vaida Varžgalienė ir socialinė pedagogė Gražina Taujanskienė dalyvavo Erasmus+ darbuotojų mobilumo projekto „Kompetencijomis grįsta pamoka – raktas į kiekvieno mokymo(si )sėkmę“ tarptautiniuose kvalifikacijos kursuose „Konfliktų valdymas ir patyčių prevencija“. Tarptautinius teminius kvalifikacijos kursus organizavo Europass Teachers Academy. Kursai vyko Vokietijos sostinėje Berlyne. Pasirinktų kvalifikacijos kursų pagrindinis siekis – lavinti mokytojų kompetencijas, reikalingas įtraukties principų įgyvendinimui gimnazijoje.

Jau pirmąją dieną susipažinus su dalyviais iš Graikijos, Ispanijos, Prancūzijos ir Kroatijos ir išgirdus kiekvienos šalies pedagogų delegacijų pristatymus apie jų atstovaujamą ugdymo įstaigą, jų šalį, aktyviai pasinėrėme į kursų mokomąsias veiklas. Kvalifikacinių kursų metu buvo diskutuojama ir analizuojama apie emocinį intelektą, aktyvų klausymą ir kitus veiksnius, turinčius įtakos konfliktų valdymui ir tinkamam jų sprendimui bei patyčių problemą ir patyčių prevenciją. Visų kursų metu organizuota intensyvi aktyvi praktinė veikla mišriose darbo grupėse. Atlikdami praktines užduotis turėjome galimybę aptarti, kokių rezultatų jau esame pasiekę ir kokie yra tolimesni mūsų lūkesčiai, planai. Atkreipus dėmesį, kad konfliktų valdymas ir patyčių problemų sprendimas sukelia nemalonias emocijas, stresą, turintį įtakos pedagogų kūrybingumui, koncentracijai, komandinio darbo efektyvumui, bendrai atmosferai darbo vietoje bei pačių pedagogų gebėjimą dirbti su mokiniais, jų tėvais (globėjais, rūpintojais), šalia aktyvių veiklų buvo derinama ir meditacijos, sąmoningumo (mindfulness) praktika.

Be abejonės, Erasmus + mobilumo projektai – puiki galimybė praplėsti akiratį, įgyti naujų žinių, patirti naujų pojūčių, išeiti iš komforto zonos, gebėti prisitaikyti, užmegzti naujus bei palaikyti jau esamus partnerystės ryšius, atnaujinti anglų kalbos žinias. Dalyvavimas tarptautiniuose mokytojų kvalifikacijos kursuose ir jų metu įgytų žinių sklaida padės gimnazijos pedagogų bendruomenei ruošiantis įtraukčiai ir atnaujinto turinio ugdymo turinio įgyvendinimui.

Už galimybę vykti į Berlyną esame dėkingos savo šeimoms, gimnazijos direktoriui Laurui Bartninkui ir administracijai, projekto koordinatorei gimnazijoje anglų kalbos mokytojai ekspertei Daivai Visockienei.

Vaida ir Gražina

*Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content