Darbo stebėsenos praktika Jules Verne Licėjuje Prancūzijoje

Kauno „Vyturio“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos gruodžio pradžioje dalyvavo darbo stebėsenos praktikoje Lycée Jules Verne Prancūzijoje. Stebėsenos šalimi pasirinkta Prancūzija, viena iš ES šalių steigėjų, turinti didelę patirtį bei autoritetą Europos švietimo bendrijoje. Erasmus+ darbuotojų mobilumo programos mokymosi tikslais stažuotėje dalyvavo trys anglų kalbos mokytojos D. Visockienė, V. Varžgalienė, V. Paulauskienė. Kauno „Vyturio“ gimnazijos partneris, Jules Verne licėjus, įsikūręs viename iš Paryžiaus rajonų – Limours-en-Hurepoix. Mokytojos visą savaitę dalyvavo kasdieniniame licėjaus gyvenime ir stebėjo užsienio kalbų, informacinių technologijų ir integruotas pamokas.

Licėjų lanko virš 1000 mokinių, kilusių iš gilias tradicijas bei ekonominį stabilumą turinčių prancūzų šeimų, gyvenančių istoriniame Versalio mieste bei jo rajonuose. Licėjuje vyrauja draugiška, neformali mokinių bei mokytojų bendravimo kultūra, didelis dėmesys yra skiriamas bendradarbiavimui su šeimomis, siekiant užtikrinti mokinių saugumą bei užimtumą. Pamokos prasideda pagal individualų tvarkaraštį 8–9 valandą ryto ir baigiasi 17 val. vakare. Mokiniai turi vienos valandos pietų pertrauką. Pamokos trukmė – viena valanda. Tarp pamokų pertraukų nėra – tik kelios minutės pereiti iš vieno kabineto į kitą. Visą dieną vaikai praleidžia licėjuje, kol tėvai grįžta iš darbo. Taip, nestabilius protestų laikus išgyvenančioje Prancūzijoje, užtikrinamas vaikų saugumas. Prie įėjimo į licėjų- metalo patikros detektoriai, mokykla rakinama. Tačiau mokiniai mielai leidžia laiką mokykloje, nes joje gausu neformalių erdvių: žaidimų, poilsio zonų, patraukli biblioteka, skaitykla, poilsio kambariai ir net maža ligoninė pasijautusiems blogiau. Trečiadienis – diena be pamokų, skirta būrelių lankymui licėjuje. Kai kurie mokiniai turi pasirinkę papildomus kursus žinių gilinimui ir juos lanko šeštadienio rytais.

Lycée Jules Verne lankančių mokinių amžius – nuo 15 iki 18 metų. Pabaigę šį licėjų mokiniai įgyja Bakalaureto diplomą, planuoja tęsti mokslus universitetuose. Licėjus išsiskiria jame dėstomais CLIL dalykais, tokiais kaip anglų kalba dėstoma geografija, istorija, sustiprintas anglų kalbos kursas stojantiems į Cambridge University. Teko ne tik stebėti pamokas, bet ir išbandyti mokytojų darbą dėstant anglų kalbą prancūzų vaikams, kurie buvo labai drausmingi, nuoširdūs, aktyvūs ir atviri. Stebėtos pamokos buvo kasdieniškos ir paprastos, mokytojai nejaučia jokios įtampos esant svečiui iš užsienio ir noriai dalijasi savo patirtimi bei ištekliais. Vyrauja klasikinis paskaitos metodas, pamokose ypač daug rašoma, didelis dėmesys skiriamas rašto kultūrai. Įsitikinome, jog iš tikrųjų Prancūzijos mokyklose mokiniai pamokose nenaudoja mobiliųjų telefonų, nefotografuoja mokytojo užrašų nuo lentos, viską konspektuoja, taip lavindami tiek savo atmintį, tiek rašymo įgūdžius. Nenustebino ir klasėse esantys išmanieji ekranai – pasidžiaugėme, kad keletą tokių turime ir savo gimnazijoje. Informacinių technologijų klasėje kompiuteriai taip pat nenauji, o knygos, iš kurių mes mokome anglų kalbos Kaune – tikrai ne prastesnės. Viena, kuo tikrai prancūzų kolegos gali labai didžiuotis, tai išskirtinė visuomenės pagarba mokytojui.

Bendradarbiavimas su Lycée Jules Verne darbo stebėsenos vizitu nesibaigia. Sausio mėnesį 11 gimnazistų ir 3 mokytojų komanda vyksta į Prancūzija su Erasmus+ klasių mainų projektu „1812“ tyrinėti istorinio Napoleono laikų paveldo. Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos formacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content