Siunčiama nuotrauka

Tikrinama, kaip asmenys laikosi saviizoliacijos taisyklių

Koronaviruso epidemijos metu, nuo Sveikatos apsaugos ministro įsigaliojusio sprendimo „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrina, kaip sąlytį su asmenimis, sergančiais COVID-19, turėję asmenys laikosi izoliavimosi namuose taisyklių. Per šį laikotarpį, asmenys negali kontaktuoti su kitais žmonėmis,  išeiti iš namų, į juos kviesti svečių.

Kadangi šalyje tebesitęsia epidemija, todėl būtina įvertinti pavojų ir imtis priemonių, kad pavojinga užkrečiamoji liga neišplistų visuomenėje. Sąlytį su COVID-19 infekcija turėję asmenys izoliuojami epidemiologų sprendimu, kaip numatyta Žmonių užkrečiamųjų ligų valdymo įstatyme.

Saviizoliacijos taisyklių pažeidimas ar jų nesilaikymas fiziniams asmenims užtraukia administracinę atsakomybę pagal LR ANK 45 straipsnį, kuriame numatyta bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Skip to content