Siunčiama nuotrauka

Ypatingoji prancūziškos poezijos popietė Kauno jėzuitų gimnazijoje

Ne tik pokštai ar malonios saulės prošvaistės kūrė išskirtinę praeito penktadienio nuotaiką pačioje Kauno širdyje. Čia, jėzuitų gimnazijoje, vyko kasmetis prancūziškos poezijos skaitovų konkursas „Mano švelnioji poezija.“ Jau ketvirtą kartą moksleiviai iš miesto ir rajono deklamuoja prancūziškas įvairių epochų ir stilių eiles, kurios suteikia išskirtinę galimybę atrasti pasaulį bei Lietuvai mažai pažįstamą prancūzišką kultūrą.

Keletą metų šis poezijos konkursas tampa nedidele, tačiau šviesia ir išskirtine frankofoniškojo Kauno metų atkarpa. Pirmiausiai dėl to, kad poezija skaitoma užsienio kalba. Tai jokiu būdu nereiškia, jog lietuviški skaitovų konkursai nėra tokie vertingi; vis dėlto būtent užsienio kalbos mokėjimas yra artimiausias būdas paspartinti visos Lietuvos modernizacijos ir europietiškumo ugdymo procesą. Konkurso atidarymo metu kalbėjęs jėzuitų gimnazijos direktorius Virgilijus Saulius SJ išsakė mintį, jog „kalba leidžia pažinti dalykus, kurių neturime“ – išties, būtent kalbų mokėjimas leidžia atrasti Europą kiekvienam atskirai, taip formuojant visuotinį nuolatinio mokymosi ir pažinimo, kaip kiekvieno europiečio gyvenimo dalies, mentalitetą. Prancūzų kalba, lietuviams dažnai težinoma tik iš garsiojo filmo „Dvylika kėdžių“, šiuolaikiniame pasaulyje, ypač mūsų žemyne, yra lygiavertė anglų kalbai. Tai pabrėžė ir neseniai Kauno jėzuitų gimnazijoje viešėjęs Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud, ilgus metus dirbęs Europos Sąjungos institucijose. „Daugiau nei trijų kalbų mokėjimas ateityje taps banaliu dalyku,“ – ambasadorius sveikino bet kokią iniciatyvą užsienio kalbų vartosenos skatinimo kryptimi. Penktadienį vykęs konkursas ­– reta ir ypatinga proga pagilinti gebėjimus prancūzų kalba, kadangi poezija talpina gausius kalbos turtingumo bei savitumo lobynus, kurie atsiveria net ir keliuose posmeliuose eiliuoto teksto.

Nemažiau svarbu, jog konkursas „Mano švelnioji poezija“ leidžia artimiau pažinti frankofoniškąją kultūrą. Frankofonija – tai reiškinių visuma, kurią inspiruoja prancūzų kalba bei prancūziška gyvensena, kultūra. Ji laikomas didžiausiu prancūzakalbius žmones vienijančiu fenomenu pasaulyje. Atrodytų, jog visa tai – neaprėpiami toliai, tačiau frankofonijos dalimi galima tapti bet kur ir praktiškai bet kada. Tai galima padaryti ir rengiant vos kelių posmų prancūzišką eilėraštį. Juk neįmanoma tinkamai deklamuoti, nepasidomėjus poeto biografija, stilistika ­– šie dalykai, be abejo, būna glaudžiai susiję su kūrėjo gyvenamuoju laikotarpiu, gyvenamąja vieta ir tautybe. Tad kiekvienam konkurso dalyviui neišvengiama artimesnė pažintis su prancūzų istorija, literatūra ir  kultūra. Svarbu, jog toks pažinimas yra pasiekiamas savišvietos būdu, o pastaroji yra kertinis akmuo UNESCO švietimo ir mokymosi principo – mokymosi visą gyvenimą – pamatuose, kurie yra tapę etalonu šiuolaikinės Lietuvos formavimo perspektyvose.

Frankofoniškosios kultūros pažinimą eilėmis šiais metais išbandė mokiniai iš vienuolikos Kauno mokyklų: Antano Smetonos, Jėzuitų, Palemono, VDU „Rasos“, S. Dariaus ir S. Girėno, „Varpo“,  Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijų, Maironio universitetinės gimnazijos, KTU Inžinerijos licėjaus, Juozo Grušo meno mokyklos ir Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos. Moksleiviais, dalyvaujančiais jau trečius metus, bei kasmet didėjančiu susidomėjimu stebisi konkurso organizatorė, Kauno jėzuitų gimnazijos mokytoja metodininkė Vykinta Šaulytė-Bukauskaitė: „Džiaugiuosi, kad į Kauno miesto mokyklų skaitovų konkursą „Mano švelnioji poezija“ įsilieja ir rajono mokyklos.“ Skaitovus vertino Prancūzijos Ambasados kalbos atašė asistentė Snieguolė Kavoliūnienė, vertėja, O. Koršunovo teatre dirbanti Aistė Melkūnaitė, Lietuvos-Prancūzijos asociacijos prezidentė Birutė Strakšienė, Lietuvos prancūzų kalbos dėstytojų ir mokytojų asociacijos viceprezidentė Liuda Dulksnienė bei Kauno švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė

Konkursas „Mano švelnioji poezija“ kiekvienais metais įvairiapusiškai plečiasi: didėja dalyvių gretos, pasirenkami dar negirdėtos poetų eilės, stebina ir laipsniškas skaitovų meistriškumo tobulėjimas. Šiuo metu konkursas – unikalus, vienintelis toks renginys prancūzų kalba visoje šalyje, tad aktyviai planuojama jį rengti ir respublikiniu mastu, siekiant dar plačiau pažindinti jaunąją kartą su frankofoniškąja kultūra.

Šių metų laimėtojai:

I vietą skaitovų konkurse prancūzų kalba laimėjo Jurgis Kubilius (Kauno jėzuitų gimnazija)
II vietas laimėjo Gabija Savičiūtė (Kauno “Varpo” gimnazija) ir Aušrinė Balasevičiūtė kartu su Greta Varžaityte (KTU Inžinerijos licėjus)
III vietas laimėjo Martynas Kliučinininkas (Kauno Juozo Grušo meno mokykla) ir Greta Kunauskaitė (Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija)
Tai pat buvo nominacijos. Už žaismingumą buvo skirta Saulei Šeputytei ir Rokui Purliui (Kauno Palemono gimnazija). Jurgitai Ilčiukaitei (Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija) skyrė už artistiškumą,

Be kasmet konkursą rengiančios Kauno jėzuitų gimnazijos, prie renginio plėtros prisijungė ir kiti rėmėjai, šiais metais tai – Prancūzų Institutas Lietuvoje, UAB „Pakruojo dvaras“, laureatų šeimoms dovanojęs nemokamą ekskursiją po Pakruojo dvaro Gyvąjį muziejų, bei gėlių salonas „Tarp gėlių“, pasirūpinęs džiugia mokytojų ir komisijos narių nuotaika ypatingąją balandžio 1-osios popietę.

Jurgis Kubilius, Kauno jėzuitų gimnazijos mokinys

Kaunas pilnas kultūros

f Ketvirtadieniais Open Kitchen Kaunas

2018-05-03

Vasaros-mokykla Modernizmas ateičiai: vasaros mokykla | KAUNAS2022

2018-06-25

Dainu_svente_20160604_0128 Dainų šventės „Vardan tos“ atidarymo renginys Kaune

2018-06-30

konferencija-modernizmas Modernizmas ateičiai: forumas ir konferencija | KAUNAS2022

2018-09-11

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba