Siunčiama nuotrauka

XXVII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada ,,Lietuvos valstybė abiejų tautų respublikoje“

Balandžio 21–22 dienomis Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko XXVII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. Beveik 80 Lietuvos mokinių demonstravo istorijos žinias, spręsdami testo užduotis ir rašydami esė.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė linkėjo mokiniams susipažinti su didinga Lietuvos istorija išgyvenusiu Kaunu, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, 2019 metais švęsiančią garbingą 100 metų jubiliejų.

Mokiniams palinkėti sėkmės atvyko LR euraparlamentarės Laimos Andrikienės padėjėjas Valdas Kilpys, LR Seimo narys Juozas Olekas.

Kauno vicemerė Rasa Šnapštienė džiaugėsi, kad istorijos olimpiada vyksta Kaune, kvietė mokinius, mokytojus susipažinti su Kauno tarpukario architektūra, susirasti naujų draugų. Palinkėti sėkmės patiems gabiausiems Lietuvos istorikams atvyko Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika ir vyriausioji specialistė Asta Paliokaitė.

Doc. dr. Deimantas Karvelis, LEU HUF Lietuvos istorijos katedros vedėjas, Vilniaus Daukanto gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas pristatė vertinimo komisiją, kurią sudarė žymūs ir atsidavę gabių ir talentingų mokinių ugdymui istorikai: prof. dr. Sandra Grigaravičiūtė, prof. dr. Raimonda Ragauskienė, Domas Boguševičius, dr. Laima Bucevičiūtė, Saulius Jurkevičius, Odeta Jonykienmė, Žaneta Vaškevičienė, Eugenijus Manelis, Vaidas Pamparas, Jūratė Jarmalauskienė, Aušra Kvederaitienė, Regina Juozokienė, Justina Vitkutė, dr. Rasa Varsackytė, Eugenija Paškauskienė, Martynas Maniušis.

Olimpiados atidarymo dieną Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys sveikinimo kalboje pabrėžė, kad istorijos žinios ir faktai yra labai svarbūs, bet dar svarbesnis jų suvokimas ir refleksija. Nes – historia magistra vitae est.

Pirmąją dieną išsprendę olimpiadinį testą dalyviai buvo pakviesti į VDU organizuotas orientacines varžybas „Nuo Liublino iki Vasario 16-osios Lietuvos“ ir pokalbį su VDU Istorijos katedros prof. Egidijumi Aleksandravičiumi apie jungtis tarp senosios ir 1918-ųjų Lietuvos.

Antrąją olimpiados dieną 20 geriausiai istoriją išmanančių mokinių dalyvavo superfinale, o kiti olimpiados dalyviai su mokytojais keliavo į Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą Kaune, kur ekskursijos metu susipažino su Lietuvos Respublikos relikvijomis, istorine medžiaga, meno kūriniais, atspindinčiais valstybingumo raidą, įprasminančiais svarbiausius jos etapus, valstybės kūrėjus.

Po pietų dalyviai važiavo į Pažaislio vienuolyną, kur galėjo ne tik pamatyti, bet ir artimiau pažinti vieną puikiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės rytų Europoje.

Antrąją dieną įvertinti 20 superfinalo dalyvių žinias buvo ypač sunku, nes reikėjo rinkti geriausius iš geriausių ir stipriausius iš stipriausių.

Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje pirmąją vietą antrus metus iš eilės laimėjo Vilniaus licėjaus abiturientė Vilma Vaskelaitė (mokytojas Rolandas Čiapas).

Antros vietos diplomais apdovanotos Vilniaus Gabijos gimnazijos trečios klasės mokinė Rūta Leiputė (mokytojas Raimundas Trinkūnas) ir Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientė Jonė Virbickaitė (mokytoja Saverina Prenckevičienė). Trečiosios vietos laimėtojais tapo Biržų „Saulės“ gimnazijos trečios klasės mokinys Dovydas Vidžiūnas (mokytoja Audronė Garšvaitė), Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos antrokas Martynas Jakutis (mokytoja Gražina Gvozdaitė) ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos trečiokė Dovilė Dėnaitė (mokytoja Vilija Kičienė).

Belieka tik pasidžiaugti, kad šių metų Lietuvos istorijos olimpiados pirmosios vietos laimėtoja Vilma Vaskelaitė, Vilniaus licėjaus mokinė, ko gero, labiausiai komisiją ir įtikino, kad istorija iš tiesų yra gyvenimo mokytoja… Nugalėjo politines ir pilietines praeities pamokas primenantis mokinės iš Vilniaus licėjaus laiškas Abiejų Tautų Respublikos bajorijai. Apie padarytas klaidas, kurių galėjo nebūti, apie neišmoktas pamokas, kurios lėmė Lenkijos ir Lietuvos valstybės žlugimą. Uždarymo metu perskaitytas neįtikėtinai įžvalgus praeities vertinimas ir subtilios užuominos šiandienos visuomenei mokinės akimis sužavėjo visus, įdėmiai klausiusius šio laiško.

Pakvietimus į Briuselį geriausiesiems įteikė LR euraparlamentarės Laimos Andrikienės biuro vadovė Birutė Nenortaitė. LR Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Rūta Miliūtė padėjo organizatoriams įteikti medalius bei pasidžiaugė, kad Lietuvos istorija nebus pamiršta, nes auga puiki jaunųjų istorikų karta.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime nepasiklysti istorijos labirintuose bei garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Olimpiadą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Kaunas pilnas kultūros

1920x1080-MEDIATRAFIC-FRANKOFONIJA Frankofonijos mėnuo

2019-03-02

FB event cover-Teatro savaite-02 Kviečiame į TEATRO SAVAITĖS renginius visame Kaune

2019-03-14

Skandi_FB_EVENT_1920x1080px Skandinavijos dienos

2019-04-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba