Siunčiama nuotrauka

Nacionalinė pamoka „EKO idėjos Lietuvai 2016“

Kauno šv. Pranciškaus gimnazija – pirmoji Lietuvoje  ekologijos ir aplinkos technologijų  ugdymo sampratą įgyvendinanti  gimnazija, 2016 m. balandžio 25 dieną organizavo turiningą nacionalinę pamoką šalies mokiniams ir mokytojams „EKO idėjos Lietuvai 2016“. 

Renginio tikslas –  sutelkti   Lietuvos ugdymo įstaigų bendruomenių narius  ugdyti mokinių ekologines ir gamtamokslines  kompetencijas, nagrinėti ekologines problemas, skatinti sveiką gyvenseną, ekologinių iniciatyvų plėtrą, dalintis gerąja patirtimi.

Svarbus visai Lietuvai renginys sulaukė išskirtinio dėmesio iš Lietuvos Respublikos Seimo ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas dr. Vydas Gedvilas,  sveikindamas Nacionalinės pamokos  dalyvius, pabrėžė ekologinio ugdymo aktualumą, gimnazijos pasiekimus  gamtosauginėje srityje,  Nacionalinės pamokos  aktualumą ir svarbą.

Renginio dalyvius pasveikino ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo viceministrė technologijų mokslų daktarė Svetlana Kauzonienė, kuri akcentavo mokyklų vaidmenį sutelkiant iniciatyvas ir kuriant idėjas, inovatyvumo svarbą ugdymo procese formuojant gamtamokslines kompetencijas. Viceministrė   išsakė lūkestį, kad  Kauno šv. Pranciškaus gimnazija taps lydere, kuriant EKO mokyklų tinklą, prisidės prie darnaus vystymosi ir gamtos technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo kompleksinio ugdymo idėjų įgyvendinimo.   Nacionalinės pamokos dalyvius taip pat pasveikino Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof-dr. Antanas Maziliauskas, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė.

Nacionalinės pamokos „EKO idėjos Lietuvai 2016“ veiklų gausa ir įvairovė, nepaliko abejingų ar nuobodžiaujančių, pateisino ir organizatorių, ir dalyvių lūkesčius.

Į renginį kurti EKO mokyklų tinklą, skaityti pranešimų, dalintis gerąja patirtimi  aplinkosaugos ugdymo  srityje susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš visų Lietuvos regionų.  Dalyvaujantieji  turėjo galimybę išklausyti  Lietuvos švietimo ir mokslo viceministrės technologijų mokslų daktarės Svetlanos  Kauzonienės  pranešimą, kuriame pranešėja pabrėžė, kad inovacijų kultūros ugdymą svarbu pradėti nuo ankstyvojo amžiaus – jau darželyje. Profesionaliomis  įžvalgomis ekologijos klausimais pasidalijo Lietuvos sporto universiteto prof.  habilituotas daktaras Albertas Skurvydas, ASU Ekologijos katedros docentė Anželika Dautartė,  Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos direktorė Rita Rasikienė.

Pirmosios renginio dalies kulminacija tapo Žaliosios vėliavos įteikimas Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos bendruomenei.  Gamtosauginių mokyklų programos koordinatoriaus Renaldo Rimavičiaus  pastebėjimu, šio įvertinimo gimnazija nusipelnė už vykdomus gamtosauginius projektus bei inovatyvias iniciatyvas.

Visus renginio dalyvius  nustebino  Eko idėjų mugė, kurioje originalumo nestokojo nei patys mažiausi, nei vyresnieji  mokiniai. Mugės dalyviai sužinojo, kad arbatžolės gydo ne tik kūną, bet ir sielą, kokia mankšta reikėtų pradėti dieną, kaip naudojant ekologiškas priemones atbaidyti uodus,  pasigaminti ekologiškus magnetukukus, modeliną, kreideles, dekoruoti interjerą, taip pat gavo daugybę kitų patarimų, kurie pravers ateityje.  Mokytojai ir mokiniai galėjo išmokti daug praktiškų įdomių dalykų veikiančiose  devyniose  EKO dirbtuvės,  pasigaminti ekologiškų prausimosi priemonių, sveikuoliškų traškučių, mielų interjero smulkmenų.  Ir  tai dar ne viskas. Gamtos ir žmogaus ryšio svarbą nacionalinės pamokos dalyviai, mokytojai bei jų paskatinti tyrinėti supančią aplinką mokiniai, aptarė dirbdami grupėmis. Grupėje „Mano indėlis Lietuvai“ mokinių komandos iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Mokiniai  pristatė svajonių namo idėją, svarstė apie taršos ir estetinius aspektus gyvenamojoje aplinkoje, aptarė mokymo priemonių gaminimo iš atliekinių medžiagų perspektyvą. Daugelį klausytojų sudomino informacija apie geriamą vandenį,  medžio galias.  Rimtoms diskusijoms į dvi darbo grupes buvo kviečiami mokytojai ir ugdymo įstaigų vadovai. Grupėje „Ekologinis ugdymas šiandien ir rytoj. Aktualijos ir perspektyvos“ pasidalinta gerąja patirtimi organizuojant ekologijos ir aplinkosaugos patirtinį mokymą(si), tiriamąją veiklą, įvairius gamtosauginius projektus.

Renginio metu buvo įkurtas Nacionalinis EKO mokyklų tinklas, į kurį įsijungė mokyklos iš visų Lietuvos regionų. Darbo grupėje  buvo aptartos EKO mokyklų tinklo veiklos gairės, susitarta dėl veiklų plano, išrinkta EKO mokyklų tinklą koordinuojanti mokykla – Kauno šv. Pranciškaus gimnazija.

Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos bendruomenė nestokoja iniciatyvų,  kuriomis atkreipia  visuomenės dėmesį į aktualias ekologines problemas, ieško būdų joms spręsti, dalinasi idėjomis. Renginys EKO idėjos Lietuvai taps kasmetiniu tradiciniu renginiu, į kurį kasmet  įsijungs vis daugiau Žemės ateitimi besirūpinančių mokyklų.

Kaunas pilnas kultūros

Vasaros-mokykla Modernizmas ateičiai: vasaros mokykla | KAUNAS2022

2018-06-25

Lietuvos trispalve Valstybės dienai ir Lietuvos atkūrimo 100-čiui paminėti

2018-06-29

Dainu_svente_20160604_0128 Dainų šventės „Vardan tos“ atidarymo renginys Kaune

2018-06-30

konferencija-modernizmas Modernizmas ateičiai: forumas ir konferencija | KAUNAS2022

2018-09-11

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba