Mokyklinės kraštotyros kelrodės žvaigždės – patriotizmas ir tautiškumas

 Kauno ir regiono muziejinės kraštotyrinės veiklos entuziastai – mokytojai ir mokiniai spalio pabaigoje susirinkę į konferenciją „Etninių tradicijų ir istorijos išsaugojimas mokykloje“ pasidalino savo veiklos patirtimi, pristatė įdomiausius krašto mokyklų muziejus, apžiūrėjo Kauno „Aušros“ gimnazijos, kur ir vyko konferencija, muziejinę ekspoziciją. Aptarti rezultatai Kauno miesto ir regiono mokyklų mokyklinės muziejininkystės, kurios apžiūra konkursas vyko š. m. gegužės – spalio mėnesiais.

Konferencijos organizatoriai – Kauno jaunųjų turistų centras ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro turizmo ir etnokultūrinės veiklos skyrius, sukvietė mokytojus ir jaunuosius muziejininkus iš įvairių šalies mokyklų – Jurbarko r. Seredžiaus S.Šimkaus,  Jonavos J.Ralio ir Žeimių, Kretingos raj. Kartenos mokyklų daugiafunkcių centrų, Alytaus A.Ramanausko Vanago, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono, Butrimonių, Kupiškio L.Stuokos Gucevičiaus, Mažeikių „Gabijos“,  Akmenės, Trakų Aukštadvario, Marijampolės Rygiškių Jono, Panevėžio „Minties“, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijų, Panevėžio „Šaltinio“, Dembavos,  Vilniaus „Ryto“, Marijampolės J.Totoraičio, Švenčionėlių progimnazijų, Prienų raj. Pakuonio, Šakių raj. Sintautų, Kalvarijos Akmenynų, Alytaus‚ Dzūkijos“, Volungės pagrindinių mokyklų ir dvylikos Kauno ugdymo įstaigų.

Kauno „Aušros“ gimnazijos mokytoja Elena Vitkauskienė savo pranešime „Lietuvos valstybės priešaušry užgimusi mokykla“ pristatė gimnazijos istoriją. Yra į ką lygiuotis ir atkakliai siekti tikslų šios gimnazijos moksleiviams – tiek daug žymių lietuvių mokėsi ir ugdėsi šioje gimnazijoje, o vėliau kūrė Lietuvos valstybę.

Su pasididžiavimu ir didele pagarba mokyklai kalbėjo KTU Vaižganto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja R.Songailienė bei kitos mokytojos, nes mokykla kvėpuoja išraiškingu kultūriniu ir istoriniu paveldu.

Apie etnokultūrinį ugdymą popamokinėje veikloje pasakojo  metraštininkų būrelio vadovė, mokytoja Loreta Bulotienė, ir kolegė Edita Piekienė, iš Kauno Tado Ivanausko progimnazijos.

Klausytojai išgirdo apie „šviesuolių kalvę“ Marijampolėje – Rygiškių Jono gimnaziją, kuriai jau 150 metų. Gimnazijos istorijos muziejaus vadovė mokytoja Judita Zubavičienė, mielai priimanti šimtus besilankančių svečių gimnazijos muziejuje, pabrėžė, kad istorijos pamoka toje vietoje, kur vaikščiojo ir mokėsi žymiausi valstybės vyrai yra neįkainuojamai vertinga.

Kraštotyrinius darbus pristatė gimnazistai Martyna Gryciūtė ir Vytenis Kinčinas (mokytoja Rima Skrodenytė) iš Mažeikių Gabijos gimnazijos, Guoda Terleckytė ir Rokas Siderkevičius (mokytoja Solveiga Laučienė) iš Kauno „Saulės” gimnazijos.

Dalina Galskienė, metodininkė,

Kauno jaunųjų turistų centras

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content