Siunčiama nuotrauka

Išlaisvindami kūrybiškumą, išlaisviname asmenybę

Kauno Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje vyko metodinė-praktinė Kauno miesto mokytojų ir 7 klasių mokinių skaitymo skatinimo popietė-konferencija, skirta Tarptautinei Gimtosios kalbos dienai, “Knyga mūsų pasaulyje”. Ši konferencija turi gilias šaknis, nes organizuojama nuo 2002 metų. Žinoma, per tiek laiko smarkiai pakito tiek mokinių skaitymo poreikiai bei įgūdžiai, tiek renginio kokybė. Šių dienų vaikai jau nenori klausyti pranešimų ar stebėti vaidinimų – jie nori patys veikti!

Kodėl renkamės septintokus? Patirtis rodo, kad būtent šiame paauglystės tarpsnyje vaikai pradeda mažiau skaityti, todėl konferencijos tikslas – skatinti knygų skaitymą, aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtiną bruožą. Tuo pačiu siekiame skatinti mokinius plačiau domėtis literatūra, ugdyti kultūros vertybių supratimą, mokinių kūrybiškumą, originalumą, gebėjimą kurti, atradimų ir interpretacijos džiaugsmą.

Konferenciją sudarė dvi dalys. Pirma dalis vyko aktų salėje, jos metu susirinkusieji (o susirinko 112 mokinių ir 49 mokytojai iš 17 bendrojo lavinimo mokyklų) stebėjo muzikinę–choreografinę kompoziciją „Iš knygų skrynios…“; žiūrėjo mokyklos šeimininkų – aštuntokų kurtą video filmą „Iš konferencijos istorijos…“; išklausė direktorės Juzės Grigalienės ir Kauno švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Vitkauskienės sveikinimus. Buvo pristatyti svečiai ir kūrybinių dirbtuvių vedėjai: teatro pedagogas, dramos ir teatro aktorius Mantas Cegelskas, muzikos pedagogė, kompozitorė Indra Kubiliūnienė ir kiti. Žinoma, mažvydiečiai nepraleido galimybės pasigirti ryškiausiais metų laimėjimais: pasirodė respublikinio knygų skaitymo festivalio–konkurso „Knygų pelėda“ šauniausia skaitovų komanda;  pristatė respublikoje laimėjusį projektą „Iš tautos praeities stiprybės semiamės“ (mintys skaitant Jono Radvano epą „Radviliada“). Pirmosios dalies pabaigoje   generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokiniai žaismingai pateikė projektą “Knygų vizitinės kortelės“.

Pertraukos metu buvo galima apžiūrėti kūrybinių darbų parodą – nuo piešinių iki originalių „Knygų sumuštinių“. O tada prasidėjo pats įdomumas – antroji konferencijos dalis – kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė profesionalai (visomis darbo priemonėmis pasirūpino mokyklos šeimininkai). Į renginį kvietėme atvykti mokinių komandas, bet siūlėme vaikams rinktis skirtingas sekcijas, kad vyktų tarpmokyklinis bendradarbiavimas. O mokytojams tuo tarpu vyko metodinė-praktinė kūrybos valanda prie kavos puodelio – bendradarbiavo dalindamiesi patirtimi.

Kūrybinėse dirbtuvėse „Mokomės iliustruoti“ mokiniai, vadovaujami dailininkės Jūratės Januškevičiūtės-Varnagirienės, įvairiomis technikomis be galo išradingai ir metaforiškai iliustravo H. Nagio eilėraščių ciklą „Medžiai vėjuose“.

Kompozitorė Indra Kubiliūnienė, kurios kurtos dainos puošia ne tik respublikos, bet ir pasaulio dainų švenčių repertuarą, moderavo kūrybines dirbtuves „Kaip eilėraštis virsta muzika“. Iš pasiūlytų tekstų gausos mokiniai patys išsirinko Zitos Budrienės eilėraštį „Lai niekas neužtemdo saulėto dangaus“ ir drauge su kompozitore sukūrė dainą. Ne tik sukūrė – ir sudainavo! Neįtikėtina, bet per dvi valandas gimė ne tik daina, bet ir naujas „tarpmokyklinis“ choras…

„Gaminame knygelę“ – šių dirbtuvių dalyviai jautėsi kaip tikrose dirbtuvėse. Jie išmoko įvairių knygrišyklos paslapčių ir pasigamino suvenyrines knygeles iš antrarūšių žaliavų (vaikams padėjo technologijų mokytojai Vaida Valatkienė ir Alfredas Saikauskas).

Rimčiausia grupė vadinosi „Dalijamės skaitymo patirtimi“ – čia pageidaujantys mokiniai pristatė šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis parengtus pranešimus apie knygas, paskui diskutavo apie skaitymo ir kompiuterio sąveikas (su vaikais dirbo patyrusios lituanistės Irena Kaklauskienė ir Vitalija Savickienė).

O labiausiai šėlo kūrybinės teatro dirbtuvės „Improvizacijos Forumo teatro metodu“, kurioms vadovavo aktorius Mantas Cegelskas. Jis į Kauną atvyko iš Vilniaus, o drauge atsivežė gimnazistų iš Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, kur pats dirba ir teatro pedagogu. Atlikdami smagius etiudus, vaikai spėjo ne tik susipažinti, bet ir susidraugauti.

    Pabaigoje visi sugrįžo į aktų salę ir pristatė savo darbo rezultatus – unikalius dailės, muzikos, teatro produktus. Bet svarbiausia ne tai, kad pavyko kažką sukurti. Svarbiausia – jie tai sukūrė dirbdami komandoje. Šiandienos vaikai – individualistai, pasislėpę už kompiuterio ekrano ir laisvai besijaučiantys tik virtualioje erdvėje. Todėl labai svarbu išmokyti juos būti čia ir dabar, būti kartu, girdėti, matyti ir liesti tikrovę. Išlaisvindami kūrybiškumą, išlaisviname asmenybę.

Auksė Petruševičienė,

Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kaunas pilnas kultūros

uzugiriu Tradicinis advento koncertas „Už girių girių“

2018-12-14

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba