Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (toliau – EPLSAF) tikslas –  skatinti socialinę sanglaudą Europos Sąjungoje, padedant siekti strategijos „Europa 2020“ tikslo – sumažinti žmonių, kuriems gresia skurdas ir (ar) socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln., remiant nacionalines sistemas, pagal kurias, pasitelkus partnerių organizacijas, teikiama nefinansinė pagalba labiausiai skurstantiems asmenims. 2014–2020 m. laikotarpiui  projektams įgyvendinti Lietuvoje buvo skirta 90,8 mln. eurų (iš jų 77,2 mln. eurų EPLSAF lėšos). Daugiau informacijos apie fondą rasite: https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1089&langId=lt

https://www.priimk.lt/lt

Kauno miesto savivaldybės administracija kartu su nevyriausybine organizacija Labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ (www.maistobankas.lt), įgyvendindamos šį projektą,  2020 m. suteikė paramą iš EPLSAF lėšų 5052 paramos gavėjui, išdalindama jiems 24250 paketus.

Kauno miesto savivaldybėje 2020 m. EPLSAF papildančios priemonės buvo orientuotos į vaikus iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Pats didžiausias renginys vyko „Žalgirio arenoje“, jame susirinko 54 vaikai ir juos lydintys tėveliai. Į renginį buvo pakviesti vieni žymiausių Lietuvos krepšininkų Robertas Javtokas ir Mantas Kalnietis. Krepšininkai vaikams papasakojo apie savo nueitą profesionalaus sportininko kelią, koks buvo jo startas krepšinyje, kiek reikėjo pastangų įdėti norint pasiekti aukštų rezultatų. Taip pat papasakojo ir apie krepšininkų mitybą, kokio maisto reikia sportininkui, kad jo organizmas turėtų energijos ir ištvermės. Ekskursijoje apie „Žalgirio“ areną buvo papasakota jos pastatymo istorija, parodyta kur treniruojasi krepšininkai, svečių persirengimo kambarys, žalgiriečių persirengimo kambarys ir treniruoklių salė. Trys vaikų grupės (iš viso 34 vaikai) turėjo galimybę nukeliauti į ekologišką ūkį „Farmers Circle“, kur derlių siekiama užauginti tvariai, kuo mažiau pažeidžiant gamtą. Vaikai patys gamino ir ragavo patiekalų iš vietinio ūkio šviežiausių produktų – braškių, morkyčių, kiaušinių. Klausėsi šefo Evaldo Žaliūko pasidalinimų kuo gi svarbi ta sveika mityba. Vaikams buvo įteiktas ir lauknešėlis – sveiki užkandžiai iš vietinių džiovintų vaisių ir daržovių. Trys vaikų grupės rinkosi į Kauno sporto mokyklos „Startas“ sales, kuriose vyko susitikimai su treneriais. Vaikai galėjo pažaisti paplūdimio tinklinį, susipažinti su jo taisyklėmis, sužinoti, kur viešose Kauno erdvėse galima vasarą tiesiog nueiti ir pažaisti šį smagų žaidimą. Treniruotėse sudalyvavo 26 vaikai.

2021 m. nepasiturinčius Kauno miesto gyventojus parama maisto produktais pasieks 6 kartus per metus ir 2 kartus per metus higienos prekės, taip tikimasi, kad ši parama palengvins žmonių gyvenimo sąlygas ir buitį.

2021-2023 m. pagal projektą bus įsigyta:

* maisto produktai: pirmos rūšies kvietiniai miltai, miltų mišiniai, makaronai, grikių kruopos, ryžių kruopos, greitai paruošiama avižų košė su uogomis, baltasis cukrus, rapsų aliejus, kiaulienos konservai, vištienos konservai,  konservuota daržovių sriuba, konservuoti žalieji žirneliai, keptos pupelės pomidorų padaže, saldūs sausi pusryčiai, avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais, saldintas tirštintas pienas, ilgo galiojimo (UAT) pienas, razinų ir riešutų mišinys. Rotuojant maisto produktus bus sudaromi 6 dalijimų krepšeliai. Vieno dalijimo metu asmuo gaus po 8-9 skirtingus produktus. 2021-2023 m. maisto produktų dalinimai preliminariai vyks einamųjų metų vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėn.

* higienos prekės: muilas, šampūnas, skalbimo priemonės, dantų pasta ir dantų šepetėliai. Visos higienos prekėms vienam asmeniui atiteks du kartus per metus. 2021-2023 m. higienos prekių dalinimai preliminariai vyks einamųjų metų birželio ir gruodžio mėn.

Maisto produktų ir higienos prekių krepšeliai paskirstomi pagal savivaldybes, atsižvelgiant į Partnerių pateiktą informaciją apie labiausiai skurstančių asmenų skaičių konkrečioje savivaldybėje.

  • Projekto vykdytojas: Europos socialinio fondo agentūra
  • Projekto pavadinimas: „Parama maisto produktais ir higienos prekėmis II“
  • Projekto numeris: EPSF-2020-V-07-01
  • Finansavimo suma: 38 000 000 eurų
  • Projekto veiklų pradžia: 2021-01-01, projekto veiklų pabaiga: 2023-12-31

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content