Kovos su prekyba žmonėmis prevencija / Smurto artimoje aplinkoje prevencija
Atnaujinta: 2024-01-19 (Penktadienis)
Pagalbos teikimas asmenims su negalia
Nuo 2024 m. sausio mėn. 1 d. įsigaliojo Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymas, kuriame nustatyta, kad visos iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamos institucijos privalo pateikti informaciją asmenims su negalia prieinamais būdais. Visos apsaugą, pagalbą ir paslaugas teikiančios institucijos privalo užtikrinti bendravimą ir informacijos teikimą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims/smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims prieinamais informacijos šaltiniais ir būdais, pvz.: lietuvių gestų kalba, lengvai suprantama kalba: piktogramų bei simbolių pasitelkimas reikšmėms perteikti, neregiams tinkami formatai: vaizdo įrašų subtitravimas, Brailio raštas, ekrano skaityklėms prieinami el. dokumentų formatai, tinkamas dokumento šriftas, kontrastas ir t.t. Ši informacija skirta kiekvieno visuomenės nario sąmoningumui skatinti ir supratingumui ugdyti. Tarpusavio supratimas, tolerancija vienas kitam, mandagumas, pagarba mus turi lydėti kiekvieną dieną kasdieniame gyvenime. Atjauta, gebėjimas suprasti ir padėti žmogui, turinčiam negalią, taip pat jų artimiesiems daug nekainuoja. Bendromis pastangomis galime ir turime kurti gerovę mums visiems. Atminkite ir suteikite žmonėms su negalia visas įmanomas sąlygas jaustis lygiaverčiais visuomenės nariais. Nuo mūsų visų priklauso, kad ši jų teisė nebūtų pažeidžiama.
Kauno miesto savivaldybės administracija jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Kauno apskrities moterų krizių centru, atliekančiu specializuotos kompleksinės pagalbos centro funkcijas Kauno miesto savivaldybėje, teikiant ir organizuojant įvairią pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje asmenims, kaip tai numato Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas.
Stiprindamas pagalbą nukentėjusiems/nukenčiantiems nuo smurto artimoje aplinkoje asmenims, Kauno apskrities moterų krizių centru (kaip Kauno miesto savivaldybės administracijos socialinis partneris) teikia psichosocialinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems ar patiriantiems asmenims.
ALGORITMAS ATLIEPIANT ASMENŲ SU NEGALIA POREIKIUS
KOMPLEKSINĖ PAGALBA UKRAINIEČIAMS
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI) pradeda projektą kompleksinės pagalbos ukrainiečiams, nukentėjusiems nuo seksualinio smurto ir išnaudojimo po karo pradžios 2022 m. vasario 24 d.
Projektas numato teisinę, medicininę, psichologinę ir materialinę pagalbą.
Pagalba teikiama visiems – moterims, vyrams ir vaikams, nepriklausomai, kur tai atsitiko – Ukrainoje ar už jos ribų.
Kontaktinis asmuo:
Projekto „Kompleksinė pagalba seksualinės prievartos aukoms iš Ukrainos“ koordinatorius
Aleksej Omeljančiuk
Mob. tel. 8-655-93760
Informacinė skrajutė
PAGALBĄ PREKYBOS ŽMONĖMIS AUKOMS TEIKIANČIŲ NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ KONTAKTAI
Kauno miesto savivaldybėje
SOS pagalbos skambutis 8 679 61 617 |
I–VII visą parą | [email protected] | Dėl nukentėjusių ar galėjusių nukentėti nuo prekybos žmonėmis, prostitucijos, kitokių išnaudojimo formų, seksualinės prievartos, dingusių asmenų | VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, Kaunas |
Pagalbą teikiančių organizacijų kontaktai savivaldybėse
KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIŲ ĮSTAIGŲ IR ORGANIZACIJŲ, TEIKIANČIŲ SOCIALINES PASLAUGAS SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PAVOJŲ PATIRIANTIEMS ASMENIMS AR SMURTĄ PATYRUSIEMS ASMENIMS IR SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PAVOJŲ KELIANTIEMS ASMENIMS IR ORGANIZUOJANČIŲ SMURTINIO ELGESIO KEITIMO PROGRAMŲ (MOKYMŲ) ĮGYVENDINIMĄ, SĄRAŠAS
Kauno miesto savivaldybės administracija pateikia informaciją apie Kauno miesto savivaldybėje savivaldybės teritorijoje veikiančių įstaigų ir organizacijų, teikiančių socialines paslaugas smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims ar smurtą patyrusiems asmenims ir smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems asmenims ir organizuojančių smurtinio elgesio keitimo programų (mokymų) įgyvendinimą, sąrašą.
KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIŲ ĮSTAIGŲ IR ORGANIZACIJŲ, TEIKIANČIŲ SOCIALINES PASLAUGAS SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PAVOJŲ PATIRIANTIEMS ASMENIMS AR SMURTĄ PATYRUSIEMS ASMENIMS IR SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PAVOJŲ KELIANTIEMS ASMENIMS IR ORGANIZUOJANČIŲ SMURTINIO ELGESIO KEITIMO PROGRAMŲ (MOKYMŲ) ĮGYVENDINIMĄ, SĄRAŠAS
Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas, jis priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų. Įvertinus situaciją šeimoje, gali būti skiriama prevencinė priemonė, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis, skirta smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiam asmeniui apsaugoti ir kuria pilnametis smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantis asmuo įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena kartu su smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančiu asmeniu, nesilankyti šio asmens gyvenamojoje vietoje, nesiartinti prie jo ir kartu su juo gyvenančių pilnamečių asmenų ir (ar) vaikų, nebendrauti, neieškoti ryšių su jais.
Specializuotos kompleksinės pagalbos centras (SKPC) – Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje arba kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsisteigęs viešasis juridinis asmuo ar jo padalinys, kuriam Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo 16 straipsnyje nustatyta tvarka suteikta teisė teikti specializuotą kompleksinę pagalbą smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims ar smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims. Į SKPC galima kreiptis bendru numeriu visoje Lietuvoje – 8 700 55516.
https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-integracija/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/seimos-politika/smurto-artimoje-aplinkoje-prevencija/specializuotos-pagalbos-centru-kontaktai?lang=lt
Nuotolinio renginio metu:
Kaip sekasi Bažnyčios bendruomenei darbuotis šiame lauke, mums papasakos policijos pareigūnas, teatro vadovė-režisierė. Kartu su Vidaus reikalų ministerijos atstove prekybos žmonėmis situaciją mūsų šalyje atstovai ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, teikiant pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, kodėl yra svarbu kalbėtis apie šį reiškinį bei įgyvendinti įvairias prevencines veiklas!
Registracijos nėra, renginio nuorodą rasite apačioje.
NUORODA DALYVAUTI RENGINYJE:
https://us06web.zoom.us/j/83658039003
NUORODA Šv. Mišių transliacijai nuo 18 val.:
https://www.youtube.com/watch?v=yMYr9p7lMZI
Daugiau informacijos ir renginio DIENOTVARKĖ:
https://www.caritas.lt/…/renginys-nezinau-kas-yra…
Prekyba žmonėmis vyksta. Tai yra didžiausias šiuolaikinės modernios visuomenės skaudulys.
Ką mes žinome apie šį reiškinį? Ko nežinome? Kaip galime prisidėti, kad nukentėjusių, išnaudotų, apgautų žmonių būtų mažiau? Ar mes turime prisidėti?
DAUGIAU INFORMACIJOS RAISTE:
https://www.caritas.lt/news/renginys-nezinau-kas-yra-prekyba-zmonemis
2022.02.08-Renginio dienotvarkė
https://vrm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kova-su-prekyba-zmonemis
http://www.iom.lt/lt/ka-mes-darome-/prekybos-zmonemis-prevencija
http://prekybazmonemis.lt/apie-projekta/
Paslaugos
- Kontaktų paieška ir struktūraSavivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
- Civilinė sauga ir mobilizacija
- PaslaugosČia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
- TransportasMaršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
- Asmenų aptarnavimasAptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
- Projektiniai pasiūlymaiStatinių projektų viešinimas
- KultūraĮstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
- Verslas ir finansaiLengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
- Korupcijos prevencijaAntikorupcijos komisija, kontaktai
- UrbanistikaTeritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai
- Civilinė metrikacijaSantuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
- ŠvietimasĮstaigos, ugdymas, premijos