Taupykime maisto produktus ir uždirbkime

Europos Sąjungoje kasmet iššvaistomi 88 mln. tonų maisto ir šis skaičius nuolat didėja. Skaičiuojama, kad apie trečdalis maisto prarandama dar pirmojoje grandinės dalyje, t. y. augintojų ar gamintojų. Europos Parlamentas ėmėsi veiksmų švaistomo maisto kiekį iki 2030 m. sumažinti perpus ir pasiūlė keletą sprendimų tikslui pasiekti, tačiau jų pasiūlyti veiksmai beveik nepaliečia pirmosios grandies, ypač jei joje dalyvauja privatūs asmenys.
Ką tik veiklą pradėjęs startuolis https://www.maistoturgus.lt siūlo išeitį, kaip privatūs asmenys ir smulkūs augintojai gali ne tik sumažinti maisto švaistymą, bet ir papildomai uždirbti. Maistoturgus.lt yra specializuota interneto platforma, kur kiekvienas privatus asmuo gali parduoti (ar dovanoti) savo užaugintų ar pagamintų maisto produktų perteklių.
Tikime, kad galimybė papildomai uždirbti paskatins jūsų seniūnijos gyventojus atsakingiau vertinti maistą, mažiau maisto produktų bus palikta nykti laukuose ar gesti rūsiuose. Be to, parduodami maisto produktus, augintus sau, suteiksime galimybę įsigyti su meile užauginto ir tikėtina sveikesnio, natūralesnio maisto tiems, kurie jo geidžia. Skelbimo įdėjimas į Maistoturgus.lt nemokamas.
Projektas įgyvendinamas maisto švaistymui neabejingų trijų žmonių iniciatyva ir lėšomis. Tačiau, kad jis būtų sėkmingas ir pasiektų tikslą – maisto produktai būtų naudojami racionaliau, – mums būtina Jūsų pagalba.

Būkite pilietiški – padėkite gamtai ir savo bendruomenei.
Jei norite daugiau informacijos, turite klausimų ar pasiūlymų, susisiekite su mumis el. paštu ar telefonu.

Su meile,
„Maisto turgus“ komanda

Skip to content