„Sodros“ informacija: PSD įmokas turi mokėti ir nedirbantys asmenys

Privalomojo sveikatos draudimo įmokas privalu mokėti visiems, taip pat ir darbo neturintiems bei oficialių pajamų negaunantiems asmenims.
„Sodros“ specialistai primena, kad nuo šių metų pradžios visos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos mokamos „Sodrai“. Šios įmokos privalomos visiems, taip pat ir niekur nedirbantiems ir oficialių pajamų negaunantiems žmonėms. Laiku mokamos PSD įmokos suteikia žmogui sveikatos draudimą ir galimybę prireikus nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

PSD įmokas – po 31,5 Eur per mėnesį – reikia mokėti savarankiškai
Mokant įmoką laiku, įmokos kodas – 364
mokant įsiskolinimą – 365; mokant delspinigius – 366

Nemokantis įmokų žmogus nedraudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu ir, prireikus medicinos pagalbos, už ją turės susimokėti pats. Be to, nemokant įmokų kaupiasi PSD įmokų skola, kuri vėliau bus privestinai išskaičiuojama.
Pasitikrinti, ar nesate įsiskolinę už PSD, taip pat sužinoti skolos dydį ir laikotarpį, už kurį susidarė skola, galite „Sodros“ interneto svetainėje
www.sodra.lt/pasitikrink
Daugiau informacijos apie tai, kaip savarankiškai sumokėti PSD įmokas, rasite interneto tinklalapyje www.sodra.lt, skyrelyje „Įmokos“ pasirinkę „Savarankiškai moku PSD įmokas“. Reikalingą informaciją sužinosite ir paskambinę telefonu 1883.

 

Skip to content