„Sodros“ informacija – Ligos pašalpai gauti – vienas prašymas

PRAŠYMAS LIGOS PAŠALPAI GAUTI:

VIENĄ KARTĄ UŽPILDYK IR PAMIRŠK!

 

Jau nuo 2016 m. rugpjūčio 16 d. galima užpildyti neterminuotą prašymą ligos ar slaugos pašalpai gauti, pagal kurį, žmogui susirgus ar slaugant šeimos narį, jam priklausanti ligos ar slaugos pašalpa bus skiriama automatiškai. Iki šiol prašymą skirti ligos pašalpą reikėjo teikti už kiekvieną nedarbingumo laikotarpį.

Be to, naujajame prašyme nurodžius metais ankstesnę datą, nuo kurios prašoma pradėti skaičiuoti ir išmokėti ligos pašalpas, pašalpas galima gauti ir už ankstesnius laikotarpius, už kuriuos prašymai dar nebuvo pateikti.

Siūlome nelaukti ir prašymą „Sodrai“ pateikti jau dabar – nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu yra išduotas nedarbingumo pažymėjimas, ar ne.

Kaip tai padaryti? Prašymą galima už pildyti internetu prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui arba atvykus į „Sodros“ skyrių.

Pateiktą prašymą patikslinti reikės tik tuo atveju, jeigu pageidausite pakeisti mokėjimo būdą, nurodyti kitą sąskaitą, į kurią būtų pervedama ligos pašalpa, ar patikslinti pasikeitusius kontaktinius duomenis.

Jeigu asmuo, pateikęs neterminuotą prašymą skirti ligos pašalpą, norės, kad už tam tikrą nedarbingumo laikotarpį ligos pašalpa nebūtų mokama, jis turės prisijungti prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui arba atvykti į „Sodros“ teritorinį skyrių ir pateikti prašymą neskirti ligos pašalpos už tam tikrą laikotarpį. Tai gali būti aktualu, pavyzdžiui, tuo atveju, jei žmogus susirgtų atostogų metu, tačiau atostogų nenutrauktų ir nepageidautų gauti ligos pašalpos už šį laikotarpį.

Atkreipiame dėmesį, kad pagal šį neterminuotą prašymą ligos pašalpos pagal nedarbingumo pažymėjimus, išduotus dėl nelaimingo atsitikimo darbe (pakeliui į darbą/iš darbo) ar profesinės ligos, kurie pripažinti draudžiamaisiais įvykiais, nebus skiriamos. Jeigu Jums išduotas nedarbingumo pažymėjimas dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, prašome pateikti formos GPS7 prašymą.


DAUGIAU
INFORMACIJOS TEL. 1883

 

Kaip pateikti prašymą Ligos pašalpai skirti internetu – parsisiųsti

Skip to content