DĖL KOMPENSACIJŲ UŽ BŪSTO SUTEIKIMĄ UŽSIENIEČIAMS, PASITRAUKUSIEMS IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE

DĖL KOMPENSACIJŲ UŽ BŪSTO SUTEIKIMĄ UŽSIENIEČIAMS

DĖL KOMPENSACIJŲ UŽ BŪSTO SUTEIKIMĄ UŽSIENIEČIAMS, PASITRAUKUSIEMS IŠ UKRAINOS DĖL RUSIJOS FEDERACIJOS KARINIŲ VEIKSMŲ UKRAINOJE

 

Kompensacijos už būsto suteikimą skiriamos fiziniams ir juridiniams asmenims (išskyrus viešuosius juridinius asmenis), kurie užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje ir užsiregistravusiems Migracijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, neatlygintai naudotis panaudos pagrindais perduoda Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise valdomą būstą. Būstas gali būti:

  • gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims),
  • viešbučių paskirties,
  • poilsio paskirties,
  • gydymo paskirties,
  • kitos (sodų) paskirties patalpos.

 

Skiriama kompensacija už būsto suteikimą: suteikus būstą vienam užsiregistravusiam užsieniečiui, panaudos davėjui skiriama 150 eurų suma per mėnesį, suteikus tą patį būstą kiekvienam kitam užsiregistravusiam užsieniečiui, papildomai skiriama 50 eurų suma per mėnesį už kiekvieną kitą užsiregistravusį užsienietį.

Kompensacija skiriama panaudos davėjui už antrą ir sekančius mėnesius nuo būsto perdavimo naudotis panaudos pagrindais dienos. Kompensacijos mokėjimo laikotarpis negali būti ilgesnis nei 3 mėnesiai ir viršyti būsto panaudos sutarties galiojimo laikotarpį.

 

Siekdamas gauti kompensaciją, panaudos davėjas turi kreiptis į savivaldybės administraciją pagal būsto registracijos vietos adresą. Kartu su prašymu panaudos davėjas turi pateikti panaudos sutartį, sudarytą su panaudos gavėjais sudarytą būsto panaudos sutartį (ar teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jos kopiją), kurioje nurodytas panaudos gavėjas (-ai) (vardas (-ai), pavardė (-ės), asmens kodas (-ai) arba interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodas (ILTU kodas), jei asmens kodo panaudos gavėjas neturi).

 

Prašymai gali būti teikiami asmeniškai raštu atvykus į savivaldybės administraciją, atsiųsti pašto siunta arba elektroniniu paštu (pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu), per kurjerį arba atstovą, kurio teisė atstovauti turi būti patvirtinta notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, patvirtintu įgaliojimu.

Kauno m. savivaldybėje prašymai priimami Socialinės paramos skyriuje Nemuno g. 29, 23 kab.

Priėmimo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.,

V 8.00-15.45 val., pietų pertrauka 12.00-13.00 val.

Tel. nr. 8-37 20 97 38, el. paštas kamile.fedaraviciute@kaunas.lt

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content