Siunčiama nuotrauka

Neįgaliųjų žmonių dieną

Šiandien minime tarptautinę Neįgaliųjų žmonių dieną.

Gruodžio 3-oji – neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Žmonės su negalia gali išreikšti save įvairiose srityse. Žinoma ne viena akla dainininkė, stebinanti savo balsu. Šiais laikais galima sutikti ne vieną neįgalų žmogų, kuris kompiuteriu ne tik dirba, bet ir programuoja kojomis. Technologijos, kompiuteris, internetas gali gerokai pasitarnauti tokiems žmonėmis, visų pirma, sudaryti jiems sąlygas bendrauti ir nesijausti kitokiu, nei kiti.

Šiandien prie prekybos centruose esančių neįgaliųjų transportui skirtų vietų budės policijos pareigūnai, įspėdami gyventojus, neteisingai parkuojančius automobilius. Prie šios akcijos galite prisidėti ir Jūs, atsispausdindami įspėjimą ir kasdien matydami pažeidimą, informuoti pažeidėją.

Perspejimas del KET

Policijos ir Petrašiūnų seniūnijos informacija

Skip to content