Už savo vidinę gerovę esame atsakingi patys!

Projektas „Vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve“, įsibėgėjo. Daugiau nei 60 pedagogų iš įvairių Lietuvos regionų balandžio mėn. susitiko bendroje virtualioje erdvėje – projekto metu sukurtame nuotolinio mokymosi (NM) kurse. Kiekvienas šį kursą pasirinko vedamas savų motyvų, tačiau visus vienijo panašūs siekiai – išmokti padėti sau išlikti ramiam, kai kiekviena diena pateikia staigmenų, sukeliančių didesnį ar mažesnį stresą. „Šiuo metu patiriu didelį stresą darbe ir namuose“, „Noriu išsiugdyti vidinį atsparumą stresams, neigiamoms emocijoms“, „Esu asmeninio tobulėjimo kelyje, noriu pasirūpinti savo emocine gerove ir sveikata, o išmokus – padėti kitiems“ – taip ar panašiai dalyviai išsakė priežastis, atvedusias juos į  šiuos mokymus.

Projekte dalyvaujantys pedagogai 10 savaičių buvo pasinėrę į EDEN, HeartMath instituto, dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness), efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo metodikų studijas. Penkių ekspertų komanda ilgai svarstė ir derino programą, jos temas, norėdami dalyviams ne tik perteikti metodikų galimybes, bet ir sudaryti sąlygas patiems savarankiškai praktikuotis. Taigi teorijos kurse pateikiama nedaug, o virš 50 filmuotų siužetų, vaizdo paskaitų įrašų, garso įrašų padeda suprasti ir teisingai atlikti jogos, efektyvaus kvėpavimo, meditacijų, energijų valdymo ir kitas emocijas bei psichologinę būseną harmonizuojančias praktikas.

Šių mokymų dalyviai – tai būsimieji vidinės darnos ambasadoriai savo darbo kolektyvuose. Išbandę metodikas praktiškai, patys sustiprėję emociškai arba bent jau žinantys, kas gali efektyviai pagelbėti sunkiose situacijose, jie skleis savo patirtį kolegoms. Kai kurie nelaukia naujų mokslo metų pradžios ir jau dabar dalinasi įgyta patirtimi su aplinkiniais. „Mokau praktikų savo vyrą“, „Mano draugei dabar labai reikia psichologinės paramos. Bandau jai pagelbėti šiomis praktikomis“, „Jau išbandžiau kai kuriuos metodus klasėje su mokiniais“ – pasakoja dalyviai.

„Labai ačiū už tokį naudingą kursą. Praktikos man padeda šiuo nelengvu momentu“, „Dėl „išminčiaus lazdos“, tai tikra tiesa, jau nemalonioje situacijoje. Nuostabu!!!“, „Net artimieji pastebėjo, kad tapau ramesnė, energingesnė“ – skaitome atsiliepimus virtualios mokymosi aplinkos diskusijose ir džiaugiamės, kad kurso kūrėjams pavyko pedagogus sudominti, įtraukti į šias asmenybės vystymuisi naudingas veiklas, ir jie jau pastebi pirmuosius žingsnius asmeninės vidinės darnos link.

Tai pirmasis projekto metu sukurtos mokymosi programos etapas. Sėkmingai pabaigusieji kursą bus pakviesti į rugpjūčio 20-21 d. Druskininkuose įvyksiantį praktinį seminarą. 2 dienas dalyviai kartu su lektoriais – mokymų programos autoriais, tobulins gebėjimus valdyti stresą, bendrauti ir bendradarbiauti, sąmoningai kvėpuoti ir sąmoningai klausytis, pajusti ir teigiama kryptimi nukreipti savo vidines energijas, kartu medituos.

Galimybę mokytis šiame kurse ateityje turės ir kitų, projekte nedalyvavusių švietimo institucijų darbuotojai. Mokymų programa bus akredituota ir įtraukta į pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programų sąrašą Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

Projektą vykdo Socialinių projektų institutas bendradarbiaudamas su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru bei Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru.

Projektą dalinai finansuoja Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content