Kauno Panemunės pradinės mokyklos patirtis Erasmus+ projekte „Menas ir tradicijos“

Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenė kartu su partneriais iš 11 šalių – Estijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Graikijos, Bulgarijos ir Rumunijos dalyvauja trejų metų trukmės tarptautiniame „Erasmus+ K2“ projekte „Menas ir tradicijos“. Erasmus partnerystę finansuoja Europos Sąjunga, o projektą administruoja Britų Taryba.  Šio ilgalaikio projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtosios šalies bei Europos šalių kultūros tradicijomis moderniose aplinkose. Projekto metu mokiniai ne tik įvairiomis formomis bendrauja su kitų mokyklų mokiniais, tačiau turi galimybę susipažinti su visų 11 šalių tradiciniais šokiais, dainomis, kitomis meno rūšimis, šių dienų gyvenimu.

Projekto metu mokytojai turi galimybę vykti į susitikimus projekto partnerių šalyse. Susitikimų metu planuojamos tolimesnės projekto veiklos, vyksta šokių, muzikos bei kitų meno rūšių mokymai. Išvykose mokytojai ne tik mokosi, planuoja bendras veiklas, tačiau ir lankosi ugdymo įstaigose, susitinka su mokyklos bendruomenėmis, apžiūri įžymias vietas.

Mokyklos mokytojos jau turėjo galimybę lankytis Turkijos, Švedijos, Graikijos, Bulgarijos, Rumunijos bei Jungtinės Karalystės švietimo įstaigose. Prieš kelias dienas net keturios mokyklos mokytojos grįžo iš susitikimo Jungtinėje Karalystėje. Mokyklai atstovavo direktorės pavaduotoja ugdymui, ketvirtokų, muzikos bei anglų kalbos mokytojos. Susitikimas vyko Glosterio miesto Widden pradinėje mokykloje, kurioje mokosi mokiniai, kalbantys daugiau nei 40 pasaulio kalbų. Mokykloje mokosi daug pabėgėlių vaikų, kuriems padeda integruotis daug socialinių darbuotojų. Nors mokyklos bendruomenė daugiatautė – daugiakalbė, visus susitikimo dalyvius maloniai stebino mokinių draugiškumas, bendruomeniškumas, pagarba mokytojui bei klasės draugui. Viešnagės metu visi partnerių šalių atstovai dalyvavo susitikime su bendruomene, įteikė atsivežtas savo mokinių gamintas dovanėles, dekoruotas tradiciniais tautiniais motyvais. Sužinojome, kad vaikai mokyklą pradeda lankyti nuo ketverių metų. Mokyklos moto – F.R.E.E.: (F- friendship (draugystė), R – respect (pagarba), E – excellence (meistriškumas), E – equality (lygybė)). Kiekvieną mėnesį mokyklos bendruomenės susitikimo metu pagerbiami šias vertybes įgyvendinę klasių mokytojų deleguoti mokiniai. Didelis dėmesys skiriamas pamokų lankomumui. Daugelio klasių lankomumas siekia net 95 proc. Įdomu tai, kad pamokos mokykloje prasideda 8.45 val., o baigiasi 15.15 val. Visas pertraukas tarp pamokų mokiniai leidžia mokyklos kieme žaisdami su klasės draugais. Mokykla aktyviai bendradarbiauja su socialiniais partneriais, vykdo įvairias veiklas, organizuoja renginius. Partnerių susitikimo metu Widden mokyklos kieme vyko mugė, kurioje mokiniai, tėveliai, mokytojai pardavinėjo pačių gamintus rankdarbius, kepė mėsainius, iškylavo. Surinktos lėšos bus paaukotos Afrikoje gyvenantiems ir vandens trūkumą jaučiantiems vaikams.

Susitikimo dalyviai stebėjo mokinių paruoštus vaidinimus, mokėsi graffiti meno subtilybių, tradicinių liaudies šokių, interpretacinio šokio pagal Hario Poterio istoriją. Būtent Glosterio miesto katedroje buvo nufilmuota keletas filmo apie Harį Poterį dalių. Kaip ir ankstesnėse kelionėse mokytojos patyrė daug nuostabių įspūdžių, jais pasidalijo su kolegėmis ir jau planuoja įgytą patirtį pritaikyti pamokose. Visas veiklas iki kito projekto partnerių susitikimo mokytojos atliks kartu su savo mokiniais.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content