KAUNO MIESTO MOKINIAI TRADICIŠKAI TARP VERSLIAUSIŲ

„AcceleratorX“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa, suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai, spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Į spalio mėnesį prasidėsiančią tarptautinę parodą Dubajuje „Expo 2020“ šiemet išskris kelios dešimtys mokinių iš Lietuvos, tarp jų – ir atstovai iš dviejų Kauno gimnazijų. Nepaprastai džiugu, kad galimybė prisijungti prie šiųmetės Lietuvos delegacijos Dubajuje atiteko Kauno Veršvų ir KTU gimnazijų mokiniams, kurių suburtos komandos tapo jaunimo verslumo ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamos Nacionalinės jaunųjų bendrovių „eXpo“ nugalėtojais.

Programos „AcceleratorX“ finale antrą vietą, kurios apdovanojimą įsteigė „UPS Lietuva“, užėmė komanda „Cotton bees“ iš Kauno Veršvų gimnazijos. Jaunųjų antreprenerių komanda sukūrė daugkartines maistui laikyti skirtas bičių vaško drobeles, kurios pagamintos iš lietuviško bičių vaško ir antram gyvenimui prikeltų 100 proc. medvilnės atraižų.

Trečioji vieta konkurse atiteko jaunajai bendrovei „Kopo“, kurią įkūrė Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniai. Iškėlusi problemą, kad skirtingose Lietuvos vietovėse gyvenantys moksleiviai gauna skirtingas papildomo mokymosi galimybes, komanda kuria internetinę platformą, kurioje mokiniai gali rasti reikiamos srities mokytoją čia ir dabar iš bet kurios Lietuvos vietos.

Pasak organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovės Andželikos Rusteikienės, šių metų nugalėtojų, taip pat ir kitų moksleivių verslo idėjas, siejo keli esminiai aspektai – skaitmenizacija, tvarumas, aplinkosaugos skatinimas bei iniciatyva spręsti socialines ir bendraamžių problemas. „Jaunieji verslininkai tvarumą bendrovės kūrime suvokia kaip privalomą sąlygą, taip pat vystydami verslo idėjas siekia panaudoti visas moderniausias technologijas. Tai išties puiki galimybė įgyti praktinio verslumo įgūdžių bei 21 amžiaus kompetencijų, išmokti orientuotis ekonominėje aplinkoje ir įgyti finansinio raštingumo žinių, kas, neabejoju, bus svarbu kuriant savo sėkmę ateityje“, – sako A. Rusteikienė. Geriausia jaunąja bendrove 5-8 klasių nominacijoje, kurios apdovanojimą įsteigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šiemet išrinkta „Tirpstančios emocijos“. Komanda sukūrė natūralias rankų darbo vonios bombas su eteriniais aliejais. Vonios bombos gaminamos tik iš natūralių medžiagų, o pakuojamos aplinkai draugiškoje pakuotėje. „Start Up“ programos nacionalinio finalo pirmos vietos laimėtoja šiemet tapo komanda „ForFun“, sukūrusi stalo žaidimą su mobiliąja aplikacija, kurį gali žaisti aklieji ir silpnaregiai. Ši komanda iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Europos „Start Up“ programos tarptautiniame konkurse. Antrą vietą pelnė komanda „Whale-ness“, kuri sukūrė daugkartinį maišelį maistui, pagamintą iš perdirbtų butelių, surinktų iš vandenyno. Trečiosios vietos nugalėtoja tapo komanda „Stress-less“, kurianti anti-stresinį džemperį, kurio tikslas – mažinti momentinį nerimą ir žalingus įpročius.

Tvariausia jaunoji bendrovė: „Versk puslapį“ (Kauno Saulės gimnazija). Jaunoji bendrovė kuria internetinę svetainę, suteikiančią galimybę lengvai pirkti ir parduoti knygas. Skaitytojai, kurie perskaitytas savo knygas pastato į lentyną šalia daugelio kitų, galės paversti jas vėl naudingomis. Reikia tik įkelti norimos parduoti knygos nuotrauką ir aprašymą bei laukti, kol susidomėjęs skaitytojas ją nusipirks. Nominacijos steigėjas Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje.

Socialiai atsakinga jaunoji bendrovė: „Paauglystė be streso“ (Kauno Kovo 11-osios gimnazija). Pagrindinė jaunosios bendrovės veikla yra jaunuoliams skirti edukaciniai užsiėmimai, kurių metu kalbama apie psichologines problemas. Taip pat pagalbinė priemonė yra tinklapis, kuriame paaugliai gali gauti tiesioginę pagalbą iš specialistų-savanorių. Nominacijos steigėjas „Western Union“. Geriausias komunikacijos sprendimas: „Lithuania‘s esports“ (Kauno Kovo 11-osios gimnazija). Jaunoji bendrovė organizuoja esporto žaidimų turnyrus, transliacijas. Sukurta bendrovės svetainė, nauja „merch“ linija, video reklamose naudojamos pačios bendrovės kurtos animacijos. Nominacijos steigėjas DELFI.

Jaunuosius bendrovių steigėjus sveikino ir nominacijas teikė „Lietuvos Junior Achievement“ partneriai – verslininkai, visuomenės veikėjai, nevyriausybinių organizacijų ir valstybinio sektoriaus atstovai, privačios įmonės.

Sveikiname visas „AcceleratorX“  programos komandas dalyves ir nugalėtojus. Nuoširdus ačiū mokytojams, nominuotų įstaigų vadovams už sistemingą pagalbą, sudarytas sąlygas įgyvendinti mokinių mokomųjų bendrovių veiklas ir garsinti miestą puikiais rezultatais.

 

Informacijai viešinti panaudota „15 min.“ pranešimo spaudai publikacija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content