Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas atkeliavo į Kauną

Ruduo Kauno Valdorfo darželiui „Šaltinėlis“ buvo dosnus apdovanojimais ir įspūdingais renginiais. Spalio 18 dieną, Vilniuje, Švietimo mainų paramos fondo organizuotame renginyje buvo įteiktas Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas (EITA). Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas – 2021 metais pradėta Europos Komisijos iniciatyva, kuria siekiama išryškinti ir apdovanoti mokytojų ir mokyklų darbą bei pademonstruoti novatorišką mokymo praktiką. Ši iniciatyva yra platesnės Europos švietimo erdvės iniciatyvos dalis ir apdovanoja sėkmingai užbaigtus projektus, finansuojamus iš programos „Erasmus+“. Šiais metais EITA apdovanojimas buvo skirtas Kauno Valdorfo darželiui „Šaltinėlis“ už 2018-2019 metais įgyvendintą ERASMUS+ KA1 projektą „Kūrybiškumo ugdymo kelias: nuo ugdytojų link vaikų“ (projekto Nr. 2018-1-LT01-KA101-046895), kuris buvo atrinktas kaip novatoriškiausias Lietuvoje (ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje), kūrybiškumą ir tvarumą skatinantis projektas. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis projektas Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje, įvertintas EITA apdovanojimu.

Renginys Vilniuje nustebino pasirinkta netradicine vieta – Vilniaus tarptautinio oro uosto konferencijų centru bei inovatyvia renginio koncepcija. Pagrindinis renginio pranešėjas – Perttu Pölönen – futuristas, išradėjas ir rašytojas. Jis studijavo ateities technologijas Singularity universitete, įsikūrusiame NASA Ames tyrimų centre Silicio slėnyje, įkūrė edtech įmonę Mianmare, parašė dvi knygas ir laimėjo didžiausią ES mokslo konkursą jaunimui. 2018 m. MIT Tech Review paskyrė jį tarp 35 novatorių iki 35 metų Europoje. Perttu savo įkvepiančiame pranešime pristatė ateities žmogaus viziją, jo gebėjimą išlikti konkurencingu šiuolaikiniame technologijų pasaulyje ir tam būtinas kompetencijas.

Spalio 25–26 dienomis kartu su trimis Lietuvos ir 98 Europos Sąjungos švietimo institucijų atstovais, EITA laureatais teko dalyvauti EITA renginyje Briuselyje. Didelį įspūdį paliko Europos Komisijos narės, atsakingos už inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo reikalus, įžanginė kalba, kurioje ji pažymėjo ypatingą ir reikšmingą MOKYTOJO vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Renginio metu vyko kūrybiškumo, tvarumo bei mokymosi kartu potemių atviros diskusijos. Sofia Fors, Kopenhagoje įsikūrusios bendrovės įkūrėja, architektūros studijos „Fors Arkitekter“ vadovė pristatė Žaliosios, draugiškos aplinkai mokyklos koncepciją ir projektą. Po neformalaus bendravimo, meninės programos, visi apdovanojimo renginio dalyviai buvo pakviesti į įspūdingą ir jaudinančią ekskursiją Europos istorijos namuose. Abejingų šioje ekskursijoje nebuvo, nes jaudinantys istorijos faktai nuo praėjusio amžiaus pradžios iki Berlyno sienos griūties, Lenkijos Solidarumo ir mūsų Baltijos kelio pateikiami taip aiškiai ir jautriai… Beje, ekspozicijoje, tarp kitų įdomių dokumentų, teko pamatyti ir prašymą priimti Lietuvą į Europos Sąjungą su prezidento A. Brazausko parašu.

Antroji diena buvo skirta darbui Kūrybiškumo, Tvarumo ir Įtraukties darbo grupėse Europos komisijos Albert Borschette kongresų centre. Su skirtingų šalių atstovais diskutavome ugdymo turinio turtinimo, kūrybingo gebėjimų lavinimo, harmonijos su gamta, aplinka ir mūsų planeta bei dialogo tarp skirtingų kultūrų, ugdymo sričių, lyčių ir amžiaus temomis.

Po aktyvaus ir kūrybingo darbo aplankėme Parlamentariumą – Europos Parlamento lankytojų centrą Parlamento Espace Léopold komplekse, kur susipažinome su nuolatine paroda, sukaupusia šimtus įdomių eksponatų, multimedijos elementų, pristatančių Europos parlamento ir kitų Europos Sąjungos institucijų veiklą. Tai ypatinga vieta, kurią siūlyčiau būtinai aplankyti: čia galima išgirsti visas oficialias Europos Sąjungos kalbas, išbandyti šiuolaikiškas interaktyvias ekspozicijas, virtualiai pakeliauti po gražiausias ir įdomiausias Europos vietas, susipažinti su visais Europos sąjungos parlamento nariais ir daug kitų įdomių dalykų.

Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimas – ne vien mūsų darbo įvertinimas. Tai – paskatinimas visai darželio bendruomenei sutelkti pastangas ir atrasti įkvepiančius pavyzdžius vertus perimti ir pasidalinti. Būtent tokias galimybes mums suteikia Europos Sąjungos programa Erasmus+, kurioje tikimės dar ne kartą dalyvauti.

Audra Liaudanskienė, Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ direktorė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content