Dvišalis Comenius projektas „Tieskime kultūrinius tiltus“ (‘Building Cultural Bridges’)

Dvišalis, dvimetis Comenius projektas VDU „Rasos“ gimnazijoje vyksta nuo 2013 metų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų pagal mokymosi visą gyvenimą programą. Projekto partneris yra LiceoClassico di Stato „Rinaldini“ iš Ankonos uostamiesčio prie Adrijos jūros, Italijoje. Lietuvoje projekto partneris yra Vytauto Didžiojo universitetas. Gimnazijai buvo skirtas 21000 EUR biudžetas.

Projekto tema – Renesanso epocha, kurioje plito humanizmo idėjos, individualizmas, tikėjimas mokslo pažanga. Renesansaskilo iš Italijos ir išplito po visą Europą.

Projekto temos yra muzika, šokis, tapyba, architektūra, literatūra, istorija, papročiai ir tradicijos. Gimnazistai pramoko italų kalbos, lankė pamokas, kurias vedė VDU dėstytojas, italas Stefano Lanza. Rudenį gimnazijoje lankėsi 29 projekto partneriai iš Italijos, 25 mokiniai ir 4 mokytojai. Kartu su italais vykdome daug įdomių veiklų: mokiniai renka informaciją apie Renesanso epochą Italijoje ir Lietuvoje, rengia kūrybinius darbus, mokosi gaminti Renesanso laikų patiekalus, šoka, mokosi dainų, gilinasi į Renesanso papročius ir tradicijas. Kai italai buvo Lietuvoje, aplankėme Biržų, Raudonės, Raudondvario, Panemunės pilis, Valdovų rūmus. Italams labai patiko Lietuva, jie sakė, kad į mūsų šalį tikrai dar sugrįš.

Pavasarį projekto dalyviai, gimnazistai ir mokytojai, vyks į Ankoną ir visą savaitę domėsis itališkuoju Renesansu.

Projektą baigsime vasarą, projekto veiklą apibendrinsime sukurtu filmu italų ir lietuvių kalbomis (su angliškais subtitrais) apie Renesansą. Vėliau šis filmas įvairių dalykų pamokose bus naudojamas kaip mokymo priemonė gimnazijoje.

Projekte dalyvauja 26 devintų ir dešimtų klasių gimnazistai ir 9 įvairių dalykų mokytojai. Projekto kuratorius pavaduotoja ugdymui Teresė Janulevičienė, projekto koordinatoriai anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Miliukaitė-Lapinskienė ir istorijos mokytoja metodininkė Rasa Praniulienė.

Projekto koordinatorė K. Miliukaitė-Lapinskienė

5-5203

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content