Mūsų laisvės diena
Atnaujinta: 2017-01-17 (Antradienis)
Kasmet, vos praūžus šventiniam miesto šurmuliui, Kauno jaunųjų turistų centrą lankantys mokiniai susikaupia Sausio 13-sios paminėjimo rimties dienoms. Keletas renginių skiriami Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Manome, kad prisiliesti prie Lietuvos istorijos, pagerbti tuos, kurie savo gyvenimo kaina įrodė kaip mylėjo savo Tėvynę yra viena iš mūsų pareigų. Tai turime tinkamai suvokti, apmąstyti, jeigu mums brangi savo šalies ateitis, nes nuo mūsų priklausys, kokia ji bus.
Sausio 13-oji mokiniams jau ne tik gedulo diena, bet ir Laisvės diena. Geriausiai tai pajunti, kada atsiduri įvykių vietoje. Todėl nuvykę sausio 13-tą į Vilnių, jaunųjų kraštotyrininkų, istorikų, skautų būrelių nariai aplankė vietas susijusias su tautos istorija – Genocido muziejų, Tuskulėnų rimties parką, kur uždegėme žvakutes, nužudytiems sovietų okupaciją lydėjusių įvykių ir genocido, vykdyto po 1944 metų, laikotarpyje. Atėję prie Seimo rūmų, uždegėme žvakutes prie barikadų atminimo vietos Lietuvos laisvės gynėjams. Čia sutikome tų dienų parlamento gynėją Gasparą Genzibigelį, kuris mielai bendravo su vaikais ir mokytojais. Iš įvykių liudininko išgirstas pasakojimas sukrėtė ir sukėlė didelę pagarbą žmonėms, kurie tada nepabūgo tankų ir baisios grėsmės. Jie galėjo žūti ir, tai žinodami, atsisveikinę su savo šeimomis, ėjo į nežinią lyg tie žmonės iš Jono Biliūno pasakos apie „Laimės žiburį“.
Kai atvykome prie TV bokšto, čia jau degė daugybė žiburėlių. Tą vakarą delnuose laikydami uždegtą žvakutę, susimąstėme apie žmones, kurie čia stovėjo prieš dvidešimt šešerius metus ir žvelgė į tankų vamzdžius, matė fosforuojančias kulkas ir juto tikro priešo neapykantą ant savo galvų, kojų, nugarų… Nesunku tai buvo įsivaizduoti po istorijos mokytojos Danutės Randakevičienės, pačios mokytojos Zitos Čerškuvienės pergyventų akimirkų pasakojimų. Pakilę į 19 bokšto aukštą, kalbėjome apie savo laimingą gyvenimą ir laisvę – kalbėti, keliauti, švęsti. Gimiau po 13 metų nuo tų baisių dienų ir tą dieną švenčiau savo 13-tą gimtadienį. Esu laiminga, galėdama gyventi savo laisvoje šalyje.
Skaistė Rimavičiūtė, jaunųjų kraštotyrininkų būrelio narė
Dalina Galskienė, metodininkė, būrelio vadovė
Paslaugos
Kontaktų paieška ir struktūraSavivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
Civilinė sauga ir mobilizacija
PaslaugosČia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
TransportasMaršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
Asmenų aptarnavimasAptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
Projektiniai pasiūlymaiStatinių projektų viešinimas
KultūraĮstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
Verslas ir finansaiLengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
Korupcijos prevencijaAntikorupcijos komisija, kontaktai
UrbanistikaTeritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai
Civilinė metrikacijaSantuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
ŠvietimasĮstaigos, ugdymas, premijos










