Vaikų registracija į priešmokyklines ir pradines klases

Vaikų registracija į priešmokyklines ir pradines klases Kauno mokyklose turėtų vykti sklandžiau, patogiau ir kur kas greičiau. Šiemet Kaunas pristato naujovę – elektroninę registracijos platformą imokykla.kaunas.lt. Taip pat numatyti kriterijai, pagal kuriuos bus sudaromos mokinių eilės.

Kauno miesto tarybos sprendimu nuo kovo 7 d.  prasideda iki pat vasaros pabaigos vyksianti registracija į miesto mokyklas.

Prašymų pateikimo data ir laikas neturi jokios įtakos sudarant priimamų mokinių sąrašus.

Yra numatyti konkretūs kriterijai – pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tų tėvų vaikai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Jei tokių prašymų bus gauta daugiau, nei mokykla gali priimti mokinių, tuomet numatyta atsižvelgti į gyvenamosios vietos deklaravimo datą. Taip pat priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių bei mokykloje jau besimokančių mokinių broliai ir seserys.

Adresu imokykla.kaunas.lt internete pasiekiamoje registracijos platformoje gyventojai ras įvairią aktualią informaciją.

Registravimasis vyksta  paprastai: vartotojai gali rinktis mokyklą pagal savo gyvenamąją vietą. Tam sukurtas virtualus žemėlapis, automatiškai pateikiantis rezultatus, kuri ugdymo įstaiga priskirta tam tikram adresui.
Tačiau kauniečiai gali rinktis ir kitas norimas ugdymo įstaigas. Svarbu įvertinti tai, kad visur galioja ta pati prioritetų tvarka – pirmumo teisė atitenka gyvenantiems arčiau.
Siūlome rinktis elektroninę registracijos sistemą.  Visiškai nesvarbu, kokiu būdu bus pateikti dokumentai, jie vis tiek paklius į tą pačią sistemą ir bus rikiuojami prioritetų numatyta tvarka.
Naudotis elektronine registracijos sistema gali tik Kauno miesto gyventojai, t. y. asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą Kaune. Kauno rajono ar kitų vietovių gyventojai, norintys pateikti dokumentus, privalo tiesiogiai kreipiantis į pasirinktą mokymo įstaigą.

Skip to content