Po ilgų diskusijų, prie saugios kaimynystės prisijungė ir Romainių gyventojai

2016-01-22

Sausio 20 d. Romainiuose žengtas ryžtingas žingsnis – pasirašyta saugios kaimynystės sutartis, įtraukianti gyventojus į saugios aplinkos formavimą. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinių (Viešosios tvarkos valdybos, Kelių policijos valdybos, Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, Santakos policijos komisariato) pareigūnai susitiko su Romainių bendruomenės nariais aptarinėti saugumo klausimus.

Susitikime gausiai susirinko aktyviausieji Romainių gyventojai, kuriems svarbu ir aktualu, kaip užtikrinti saugumą gyvenvietėje ne tik sau, bet ir kaimynams. Pareigūnai pristatė Kauno apskr. VPK įgyvendinamą programa „Saugi Kauno apskritis 2015-2016“, skirtą gerinti Kauno apskrities policijos bendradarbiavimą su Kauno apskrities gyventojais. Pareigūnai ilgai diskutavo su gyventojais įvairiais klausimais, aptarė, ko imtis norint gyventi saugiai. Gyventojai buvo raginami nelikti abejingais vos tik pamačius įtartinus asmenis ar nusikalstamą veiką, pažeidimus nedelsiant skambinti policijai ir informuoti.

Bendruomenės pareigūnė susirinkusiems gyventojams pristatė apklausos duomenis, kurie atskleidė didžiausias baimes ir pavojus gyventojų jaučiamus šiame rajone. Susitikimo metu stengtasi visus šiuos klausimus aptarti bei rasti tinkamus sprendimo būdus. Taip pat buvo aptarta ir kriminogeninė situacija per 2015 m.: kokie pokyčiai įvyko, kokia situacija palyginus su 2014 m. Analizuojant vagysčių ar sukčiavimo atvejus, buvo ieškoma būdų, kaip geriau apsaugoti save ir artimuosius bei savo turtą. Diskutuota ir kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

„Tik patys rodydami iniciatyvą ir darydami reikalingus veiksmus, padedami policininkų mes galime turėti saugią gyvenvietę bei saugiai gyventi“, – kalbėjo viena iš bendruomenės narių. Kiti gyventojai nusprendė, jog prisidės prie policijos rėmėjų, kuriant saugią aplinką. Pareigūnai, atsižvelgdami į gyventojų išvardintas problemas, patikino, kad ateityje bus organizuojamos prevencinės priemonės į pagalbą pasitelkiant policijos rėmėjus.

Baigiamasis susitikimo taškas buvo padėtas itin iškiliai – pasirašyta „Saugios kaimynystės“ sutartis. Tiek pareigūnai, tiek ir patys gyventojai tikisi, kad sutartis nebus vien užpildytas formalumas. Iš pareigūnų pusės viliamasi, kad gyventojai aktyviai bendradarbiaus su pareigūnais siekiant saugumo ir bendros veiklos. Gyventojai taip pat neslėpė lūkesčių saugios gyvenvietės kūrime padedant policijos pareigūnams.
http://www.kaunas.policija.lt/ww/index.php/lt/4904-po-ilg-diskusij-prie-saugios-kaimynystes-prisijunge-ir-romaini-gyventojai

Skip to content