Paminėtos 7 – osios metinės po įvykusio Žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje

Sugiharos namų muziejuje Kaune paminėtos 7 – osios metinės po įvykusio Žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje. Japonijos ambasadorius Ponas  Toyoei Shigeeda pristatė susirinkusiems vaizdus iš vietų, kuriose vyko žemės drebėjimas, nusinešęs daugybę aukų ir sugriovęs daugybę pastatų. Dabar šios teritorijos sutvarkytos ir čia vėl keliasi gyventojai, lankosi turistai.

Renginio metu koncertavo būgnininkai iš Tokijo ir Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos jaunieji dainininkai, kurie atliko dainą japonų kalba.

Renginyje dalyvavo gausus būrys japonistiką studijavusių absolventų, Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina VIršilienė ir mokiniai.

Malonu, kad prieš 7 metus užsimezgęs ryšys su Japonija, toliau stiprėja. Aleksote kasmet vykdomas projektas „Tolima – artima Japonija“. Pas mus lankosi delegacijos iš Japonijos, vyksta aitvarų šventės. Prie Aleksoto apžvalgos aikštelės 2011 metais pasodinta pušaitė primena mūsų atjautą ir pagalbą  Japonijai ir jos žmonėms.

 

Aleksoto seniūnijos informacija

Skip to content