Kelionė “M. K. Čiurlionio kelias”

Kelionės tikslas buvo aplankyti Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio gyvenimo bei kūrybos vietas menančius objektus.

Kylančią saulę pasitikome prie nuostabaus gamtos paminklo – Balbieriškio atodangos.

Pakeliui į Druskininkus nepraleidome progos užsukti į unikalų Naujasodės kaime esantį dzūkų tautodailininko Antano Česnulio paties drožtų skulptūrų parką. Į parką atvykus lankytojams, skulptūros „atgyja“ – pasitinka armonikos garsai, drakonas riaumoja, pavėsinė kviečia pašokti, o prie Vyčio galima ir Lietuvos himną sugiedoti. Čia radome ir K. M. Čiurlionio skulptūrą

Pažintį su dailininko ir kompozitoriaus kūryba pradėjome jo tėvų namuose, kuriuose menininkas užaugo. M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje pamatėme autentišką namų aplinką, išgirdome pasakojimą apie genijaus gyvenimo ir kūrybos kelią.

Didžiausią įspūdį paliko virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitorius Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai pagerbti. Tiesiogine ta žodžio prasme likome sužavėti.

Filmas kviečia virtualioje erdvėje leistis į pažintį su 60 tiek gerai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“… 25 minučių trunkančią kelionę „Angelų takais“ lydi paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika.

Kelionės metu aplankėme Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblį – XVII – XVIII a. architektūros paminklą. Žavėjomės jo architektūra, interjeru, nepaprastai įdomi ir kelių šimtmečių istorija.

Visos kelionės metu džiaugėmės skaisčia rudens diena

Projekto „Bendravimas kuria stebuklus“veiklą organizavo „Bendruomenė „Naujieji Romainiai“, finansavo SADM.

https://www.facebook.com/Romainiai-Naujieji-Romainiai-497845850308018

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content