Siunčiama nuotrauka

Kauno Rampa 2017, 45-asis mėgėjų teatrų festivalis

 

45-asis mėgėjų teatrų festivalis

„Kauno rampa 2017“

 

Balandžio 18–22 d.

Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79).

 

Balandžio 18 d. (antradienis)

Festivalio atidarymas.

18 val.

Šiuolaikinio cirko ir teatrinių etiudų programa. Dalyvaus teatro trupė „Teatronas“ ir Kazio Binkio teatro jaunimo trupė.

 

19 val.

Premjera. Komedija pagal Moljerą „Tartiufas“. Kazio Binkio teatras. Teatro vadovas ir režisierius Rimantas Štaras. Dailininkė Rimutė Skučienė. Kostiumų kūrėja ir atlikėja – Jona Dainienė. Choreografija – Ingos Dainytės-Regelskienės, Joanos Dainienės.
Kūrėjai apie spektaklį

Kodėl mes išdrįsome imtis šios klasikinės, negana to – eiliuotos komedijos? Profesionaliems teatrams tai sunkiai įkandamas riešutas.

Žinant, kad klasikinės komedijos tikslas pasijuokti iš žmonių blaivaus proto nepaisymo, parodyti vieną iš ydų, tiksliau – pavojingą jos variantą – religingumo šydu pridengtą veidmainiškumą.
Būtų pernelyg drąsu imtis šios komedijos, neturint tinkamų  atlikėjų. Ypač Tartiufo vaidmeniui. Aišku, ir Orgono, Dorinos, Mariano ir Elmiros vaidmenims reikalingi patyrę atlikėjai. Kazio Binkio teatre yra  ne tik puikus Tartiufo, bet ir kitus vaidmenis įdomiai kuriančių atlikėjų. Mūsų statoma komedija daugiau linksta farso pusėn. Mes norim parodyti ne tik kokią galią gali įgyti veidmainiai, bet ir koks pavojingas gali būti aklas pasitikėjimas apsimetėliu, dėl kurio ne tik už nepaklusnumą išvejamas iš namų sūnus, tekinama už jojo dukra, patikima sergėti žmonos dorybę, aukojami slaptam saugojimui perduoti dokumentai, ir galiausiai užrašomas jo vardu visas šeimos turtas!
Štai tokio aklo pasitikėjimo pasekmės, štai kokia šarlatano ir apsimetėlio hipnotizuojanti galia!

Veiksmas vyksta Paryžiuje, Orgono namuose.

 

Bilieto kaina 3 Eur.
 

 

Balandžio 19 d. (trečiadienis)

13 val.

Spektaklis-misterija „Alter Ego“. Neįgaliųjų Naujasis teatras. Režisierė Šviesa Šulc. Scenos judesys Virgis Bortkevičius. Kostiumų dailininkė Zita Gustienė. Scenos kalba Jūratė Vilūnaitė.

Muzikinis apipavidalinimas Vaidas Bartušas.

 

Turim akis, bet nematom, turim ausis, bet negirdim… Kad būtume laimingi, turi būti ne vien tik kūnas sveikas, bet ir siela. Sielos akys ir ausys daug stipriau mato ir girdi… Šiais žodžiais Angelas guodžia L. van Bethoveną, sunkiai išgyvenantį savo kurtumą.

Spektaklyje išgirsime meilės, skausmo, išminties žodžius, kuriuos paliko M. K. Čiurlionis savo laiškuose Sofijai, pasinersime į didžių žmonių išgyventus jausmus – aistros kupinus Žorž Sand prisipažinimus, Napoleono laiškus imperatorienei Žozefinai, „Žmogaus dramblio“ ir kitų. Pradžioje matome neregius, įsikibusius į vieną virvę. Į „pažadėtąją žemę“ juos veda taip pat neregys. Tai metafora apie „dvasinį aklumą“.

Spektaklio idėja – tas, kas dar netapo „dvasiniu neregiu“, privalo neleisti užmigti ar jau užmigusius turi žadinti, įkvėpdamas VILTĮ, TIKĖJIMĄ ir viską apvainikuojančią MEILĘ. Žiūrovų akyse atgis P. Breigelio „Palyginimas apie akluosius“, M. K . Čiurlionio „Karaliai. Pasaka“. Sakralines giesmes gyvai atliks „MicroAnsamblis“.

 

Spektaklis 2016 m. VI tarptautiniame teatrų festivalyje „Begasas“ apdovanotas Grand Prix.

Spektaklio trukmė 70 min.

 

Įėjimas nemokamas.

 

18 val.

Pavelas Kočetkovas „Pamoka našlėms“. Voškonių kultūros centro suaugusiųjų teatro „Siena“ spektaklis. Režisierė Hana Šumilaitė.

 

Komedija, kurios veiksmas rutuliojasi senovės Graikijoje. Graži, turtinga, moteris nutaria  mirti iš bado mirusio seno savo vyro kapo rūsyje. Kartu su ja jos likimu dalijasi ir ištikima tarnaitė. O kas iš to  gausis – pamatysite…

 

Bilieto kaina 3 Eur.

 

Balandžio 20 d. (ketvirtadienis)

11 val.

Pasakos su karūnomis“. Teatralizuotas susitikimas vaikams su aktoriumi Sigučiu Jačėnu.

 

Nuotaikingo susitikimo metu aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas Sigutis Jačėnas drauge su vaikais skaitys-žais Džanio Rodario pasakas apie darbštumą, drąsą, gerumą ir linksmai dainuos „Karaliai − mes visi…“

 

Į spektaklį vaikams prašome registruotis iš anksto tel. (8 37) 324 130, el. p.  l.raudonikiene@tautosnamai.lt.

Įėjimas nemokamas.

 

 

11 val.

Spektaklis vaikams „Abra kadabra ir kūtvėlos“. Otfried Preubler knygos „Raganiukė“ motyvais. Kauno Kazio Binkio teatras. Režisierė Nida Vita Žilinskienė. Dailininkė Rasa Puišienė.

Spektaklis pritaikytas ir kurtiesiems.

 

Linksmas, žaismingumu ir kerėjimais pagardintas spektaklis visai šeimai apie jauną Raganiukę, kuri labai norėjo tapti suaugusia – Tikrų Tikriausia Ragana!

Vaidina: raganų Močia, raganos, varnas, Rumpumpelė, besmegenis, Šluota ir kiti.

Spektaklio trukmė 50 min.

 

Į spektaklį vaikams prašome registruotis iš anksto tel. nr. (8 37) 324 130, el.p.  l.raudonikiene@tautosnamai.lt.

Įėjimas nemokamas.

 

 

 

 

18 val.

Premjera. Noelis Kuardas „Neįtikėtinas seansas arba nerimstanti dvasia“. Kauno Kazio Binkio teatro jaunimo trupė. Režisierė Nida Vita Žilinskienė. Dailininkė Rasa Puišienė.

 

Ar kada nors teko dalyvauti pačiame tikriausiame spiritizmo seanse? O gal tiesiog savarankiškai, draugiškoje kompanijoje kviesti dvasią? Galima juokauti šia tema, o galime ir rimtai pažiūrėti į tai, ar verta kišti savo nosytę į ten, kur dar nesame pakviesti…

Smagi komedija, su nelabai smagia pabaiga, kuomet didelių žmonių „maži žaidimai“  priveda prie  netikėtų pasekmių…

 

Bilieto kaina 3 Eur.

 

Balandžio 21 d. (penktadienis)

 

19 val.

Komedija. Stasys Yla „Aš nenoriu Jurgio“. Kalvarijos kultūros centro teatras „Titnagas“. Režisierius Kęstutis Krasnickas.

 

Tai nuotaikinga komedija, kuri pasakoja, kaip motina sumano ištekinti dukrą. Žiūrovai išvys, kaip panelei Gražinai pavyks numatyto jaunikio Jurgio atsikratyti ir studento Vytauto simpatijas pelnyti.

 

Bilieto kaina 3 Eur.

 

Balandžio 22 d. (šeštadienis)

14 val.

Spektaklis pagal Kosto Ostrausko dramą „Čičinskas“. Anykščių kultūros centro teatras. Režisierius Jonas Buziliauskas. Dailininkas Valentinas Žalkauskas. Šviesos inžinierius Alis Araminas.

Šis spektaklis – „Aukso paukštės“ laimėtojas, geriausias 2016 m. spektaklis.

 

Anykščių kultūros centro teatro pastatyme pristatomas XVII a. reformatas Vladislovas Sicinskis, kuris kaip politikas 1652 m. Varšuvos seime pasinaudoja liberum veto teise ir išeina iš seimo. Vieno seimo nario prieštaravimas pagal tuometinius įstatymus sugriovė viso seimo darbą. Dabar istorikai neabejoja, kad V. Sicinskis šia teise pasinaudojo ne savo iniciatyva, kad už jo nugaros stovėjo Jonušas Radvila. Tėvynės išdaviku V. Sicinskis apšauktas jau po mirties. Žlugus Lenkijos – Lietuvos valstybei, lenkų istoriografijoje didžiausia kaltininke buvo paskelbta liberum veto teisė. V. Sicinskis buvo reformatas, už tai jo nemėgo katalikų bažnyčia. Seimo išardymas, sutarties su švedais pasirašymas Kėdainiuose užtraukė lenkiškos dvarininkijos neapykantą. Manoma, kad V. Sicinskis buvo palaidotas Upytėje, šalia reformatų bažnyčios buvusioje koplyčioje-mauzoliejuje ar bažnyčios rūsyje. Evangelikų reformatų bažnyčią perėmus katalikams palaikai galėjo būti išstatyti pajuokai.

Spektaklio veiksmas vyksta Upytės bažnyčios požemyje, kuriame laikomas nepalaidotas lavonas ir apie jį sklando keistos kalbos. 1864 m. generalgubernatorius Muravjovas pasiunčia pulkininką Sobolevskį apžiūrėti Čičinsko lavono. Į požemį pulkininkas ateina lydimas zakrastijono ir meilužės.

Kostas Ostrauskas viename interviu sakė: „Realistinis Čičinskas man nerūpi. Ar naudojausi kokia istorine medžiaga? Aišku, šiek tiek reikėjo susipažinti, ypač su legendomis apie Čičinską, kurių yra tiesiog gyvas galas“.

Spektaklio kūrėjai remdamiesi Čičinsko asmenybe bando gvildenti asmenybės daugiaplaniškumo temą, kada žmogus tikras ir kada jis vaidina. Kodėl žmogus nori pasirodyti prieš kitus, ne toks koks yra iš tikrųjų. Kaip sunku būti kaltinamam nebūtais dalykais, o gal sunkiau būti nereikalingam ir užmirštam…

 


Vaidina: Rasa Poškuvienė, Justė Jovaišaitė, Jolita Novikienė, Jonas Buziliauskas, Žilvinas Pranas Smalskas, Donaldas Vaičiūnas ir Kęstutis Gabrilavičius.

 

Spektaklio trukmė 1 val.

Premjera įvyko 2016 m. vasario 29 d.

 

Bilieto kaina 3 Eur.

 

 

Festivalio metu veiks dailininko Edmundo Kartano tapybos ir Rasos Puišienės vaikų dailės studijos darbų parodos.

 

Bilietai parduodami 202 kabinete ir kasoje 1 val. prieš renginį. Informacija tel. nr.  (8 37) 213 374.

 

Į spektaklius vaikams prašome registruotis iš anksto tel. (8 37) 324 130, el.p.  l.raudonikiene@tautosnamai.lt.

 

Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79).

Informacija tel. (8 37) 324 130, www.tautosnamai.lt

 

 

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija.

Renginių kalendorius

Šiuo metu artėjančių renginių nėra.
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content