Kauno IX forto muziejus 2021 m. birželio 13 d. 15.00 val. kviečia dalyvauti Gedulo ir vilties dienos minėjime.

Gerbiamieji,

Kauno IX forto muziejus 2021 m. birželio 13 d. (sekmadienį) 15.00 val. kviečia dalyvauti Gedulo ir vilties dienos minėjime.

 

Susitikimo su tremtiniais metu Kauno IX forto muziejus pristatys lauko parodą „(Ne)užpildyta tuštuma“. Paroda primins ir meniškai perteiks 1941 m. tremties specifiką – šeimų išskyrimą, kai tremčiai pasmerktų šeimų vyrai buvo atskiriami nuo žmonų ir vaikų. Parodos fotografijose greta ištremtų šeimos narių iškyla atskirto šeimos maitintojo – vyro, tėvo, sūnaus – atminties siluetas. Jame – simboliškai įrėmintos eilės, kurias parašė Lietuvos karininkas Alfonsas Kazlauskas, 1941 m. birželio 14 d. atskirtas nuo šeimos ir išvežtas į lagerį. Paroda bus eksponuojama Kauno IX forto memorialinio komplekso obelų sode, kuris simboliškai primena nenutrūkstamą žmogaus ir tėvynės ryšį.

 

Renginyje skambės tremtinių atliekamos dainos ir eilėraščiai, autentiškai bylojantys skaudžią sovietų represijas išgyvenusių žmonių patirtį.

 

Organizatorius Kauno IX forto muziejus

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content