Kauno apskrieties VPK informacija!

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje Romainių mikrorajone, dažniausiai Lubinų, J. Semaškos, Romainiškių, Kampinės gatvėse, pastaruoju metu suaktyvėjo vagystės iš statomų namų, dažniausiai vagiami dujiniai katilai, rekuperacinės sistemos, įrankiai. Vagystės vykdomos nakties metu. Šiais metais pradėti penki ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso  178 str. 2 d.,  (Vagystė) dėl vagysčių iš statomų namų Romainių mikrorajone.

Šilainių mikrorajone pasitaikančios vagystės vyrauja iš/nuo automobilių. Dažniausiai vagiamos multimedijos sistemos, „BMW“ markės automobilių žibintai, nupjauta ir pagrobta katalizatoriaus detalė (pavienis įvykis),  vietos kur stovėjo automobiliai nesaugomos ir nefilmuojamos. Iš automobilių vidaus išdaužus jų langus pagrobiami vertingi daiktai, palikti matomoje vietoje automobilio salone.

Prašau Jūsų, esant galimybei informuokite gyventojus, supažindinkite juos su minėta informacija, paskatinkite ir patiems saugoti savo turtą, įsirengti namuose signalizaciją ir nepamiršti ją įjungti, nors ir trumpam išvykstant iš namų, ar nakties metu miegant, įsirengti vaizdo stebėjimo kameras, šviesos judesio daviklius. Pastebėjus įtartinus asmenis ar transporto priemones (jų valstybinius numerius) apie tai nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.  Užfiksavus vaizdo įrašuose įtartinus asmenis ar automobilius – įrašą pateikti ar apie tai informuoti artimiausią policijos komisariatą. Stebėkite savo gyvenamąją aplinką, burkitės į saugių kaimynysčių grupes, galime organizuoti bendrus prevencinius susitikimus.

Vertinant ir analizuojant Kauno apskr. VPK Kauno miesto Santakos policijos komisariato veiklą per 2019 metus, nusikalstamumas Santakos PK prižiūrimoje teritorijoje ir bendra kriminogeninė situacija gerėja.

Apibendrinta informacija Santakos policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje 2019 m.:

SUMAŽĖJO NUSIKALSTAMŲ VEIKŲ SKAIČIUS:
– užregistruotų pranešimų apie įvykius
– sunkių ir labai sunkių nusikaltimų
– smurto artimoje aplinkoje atvejų
– nežymaus sveikatos sutrikdymo atvejų
– automobilių vagysčių
– plėšimo atvejų
– viešosios tvarkos pažeidimo atvejų

IŠAUGO NUSIKALSTAMŲ VEIKŲ SKAIČIUS:
– vagysčių atvejų
– vagysčių į gyvenamąsias patalpas atvejų
– sukčiavimo atvejų
– nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais

Saugokite save ir būkite budrūs. Tik visi kartu mes galime daug daugiau. Gražaus ir ramaus Jums artėjančio savaitgalio.

Pagarbiai
Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos
Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus
Vyriausioji tyrėja Reda Antanavičiūtė
tel. (8-700) 644 34

mob. (8 672) 44021

el. paštas reda.antanaviciute@policija.lt

Skip to content