Karo muziejuje susitikimas su „Kaunas 2022“ ambasadore Bella Shirin!

Karo muziejuje susitikimas su „Kaunas 2022“ ambasadore Bella Shirin

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Minint šią dieną rugsėjo 22 d. 16.00 val. Karo muziejuje organizuojamas susitikimas su menininke, aktyvia visuomenininke, „Kaunas 2022“ ambasadore Bella Shirin. Kaune gimusi, čia grįžusi gyventi menininkė susitikimo metu prisimins  tragišką savo gentainių likimą, skurdžią pokario vaikystę, papasakos apie žydų kultūrą prieškario Kaune, savo meilę Kaunui ir gyvenimą atvira širdimi.

Per stebuklą išgyvenę Holokaustą, išvaduoti iš koncentracijos stovyklos, Belos tėvai apsigyveno Kaune, čia ji ir gimė. Sovietmečiu, po ilgų vargų, šeima gavo leidimą išvykti į Izraelį. Tačiau Bella niekada nepamiršo Lietuvos ir gimtojo miesto. Į Kauną grįžusi gyventi menininkė Bellą Shirin teigia, kad jos tikslas – pažadinti turtingą Kauno daugiakultūrę atmintį, o vienas svarbiausių jos priesakų – negalima gyventi vien skaudžia praeitimi, reikia kalbėti apie šviesius dalykus, kurie juos vienijo – apie lietuvius, nacių okupacijos metais gelbėjusius žydus, padėjusius jų šeimoms.

Apie B. Shirin 

Bella Shirin gimė ir augo Kaune po Antrojo pasaulinio karo. Ji čia gimė po to, kai į miestą grįžo koncentracijos stovykloje išgyvenę tėvai. Stalino režimas Bellos tėčiui buvo tarsi antra koncentracijos stovykla, todėl visa šeima pasitraukė į Izraelį. Čia ji baigė Tel Avivo muzikos Akademiją ir Bankininkystės kolegiją. Nors Izraelyje Bella labai greitai pritapo, išmoko naują kalbą, tačiau jos ilgesys Lietuvai niekada nedingo.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiame registruotis el. p. registracijavdkm@gmail.com.

Dalyvaujantys renginyje turi pateikti galimybių pasą. Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.).

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. 8 37 222 847.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content