KARANTINAS

Karantino sąlygų laikymasis gyvybiškai svarbus siekiant užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui. Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, policijos pareigūnai jau kelias savaites stebi situaciją Kauno mieste. Prisidėti prie pareigūnų darbo gali ir patys miestiečiai, fiksuodami galimus piktnaudžiavimo atvejus specialioje interneto platformoje.

Gyventojai atsakymus į jiems aktualius klausimus gali rasti interneto svetainėje svarbu.kaunas.lt. Šioje svetainėje taip pat gali siūlyti savo savanorišką pagalbą bei pranešinėti apie mieste pastebėtus galimus karantino tvarkos pažeidimus. Apie pažeidimus galima pranešti  užpildant anoniminę anketą. Vartotojai anketoje turi pasirinkti vieną iš nurodytų sričių, trumpai aprašyti aplinkybes, gali prisegti nuotrauką ir tiksliai pažymėti tašką žemėlapyje, jei nėra konkretaus adreso. Prašoma kauniečių, prieš siunčiant pranešimą, objektyviai įvertinti turimus duomenis, jų pagrįstumą ir svarbą. Norima, kad ši platforma būtų naudinga siekiant maksimaliai užtikrinti karantino laikymąsi.

Gyventojai viešose vietose privalo dėvėti apsaugines kaukes, būriuotis ne daugiau kaip po du asmenis (išskyrus vienos šeimos narius), nesinaudoti lauko treniruokliais, neiti į vaikų žaidimų aikšteles.

Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 560 Eurų, juridiniams – iki 3000 Eurų.

Būkime sąmoningi ir pilietiški, saugokime save ir aplinkinius.

Skip to content