DAINAVOS SENIŪNIJOS BENDRUOMENĖ KELIAVO

           Kauno Dainavos seniūnijos bendruomenės nariai

                   keliavo maršrutu: Kaunas-Raudondvaris-Vilkija-Veliuona

Panaudojus Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos lėšas, Dainavos seniūnijos bendruomenės nariai 2015-12-19 d. aplankė Raudondvario architektūrinį ansamblį, kurį sudaro pilies rūmai, oranžerija, liokajaus namas, arklidės, ūkvedžio namelis ir pilies parkas, kurio takeliai veda link Nevėžio kraštovaizdžio draustinio. Pilyje bendruomenės nariai apžiūrėjo parodą – Marc Chagall „Stebūklo laukimas“.

Vilkijoje, išlikusiame seniausiame pastate, yra įsikūręs A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus. Bendruomenės nariai susipažino su garsausio lietuvių tautodailininko Antano Juškos sukauptais lietuvių liaudies turtais, jų gausa ir įvairove.

Kelionės dalyviai pasiekė vieną iš seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuoną. Manoma, kad čia žuvo ir buvo palaidotas kunigaikštis Gediminas, ir, vienas iš trijų Velionos piliakalnių pavadintas Gedimino Kapo kalnu. Veliuonoje stovi Ldk Vytauto paminklas.

Medaus slėnyje, šeimininkas Ovidijus papasakojo apie bites, bendruomenės nariai degustavo medų, suneštą iš įvairių augalų, pasivaišino arbata.

Kelionės dalyviai su patirtais naujais įspūdžiais ir gera nuotaika sugrįžo į namus.

Bermudų seniūnaitė Nijolė Ragauskienė

FOTO1

FOTO2

FOTO3

Skip to content