Siunčiama nuotrauka

Bešeimininkių kačių kastracijos programa Kauno mieste

Suaugę katės, maži pūkuoti kačiukai, sloguojantys ir ligos apimtomis akimis katinėliai. Visur. Vos ne kiekviename daugiabučių kieme. Netylantys skambučiai ir visiškai perpildytos gyvūnų globos organizacijos. Nesibaigiantys priekaištai ir reikalavimai paimti kates. Dabar ir čia. Panikos apimti gyvūnų globėjai. Ir taip – metai iš metų. Tokia tat yra benamių kačių ir jomis besistengiančių pasirūpinti gyvūnų globos organizacijų kasdienybė. Ir nuo šio rudens yra galimybė šią tragišką situaciją bandyti suvaldyti.
Kauno miesto savivaldybė paskelbė bešeimininkių kačių sterilizacijos programos konkursą, kurį laimėjo VšĮ „Penkta koja“. Ir konkurso dalyvių, tiesa, buvo tik du – „Penkta koja“ ir UAB „Nuaras“. „Penkta koja“ yra pasiruošusi padaryti kas yra įmanoma ir dar daugiau, kad ši kačių Pagauk-Sterilizuok-Paleisk (toliau – PSP) programa turėtų kaip įmanoma didesnę naudą.
Kas yra PSP?
Šios programos metu BEŠEIMININKĖS katės ir katinai bus gaudomi ir sterilizuojami/kastruojami ir vėliau paleidžiami atgal į pagavimo vietas, taip užkertant kelią beglobių kačių dauginimuisi. Kastruotos katės bus paženklintos tarptautiniu atpažinimo ženklu – trumpintu kairės ausies galiuku. Šios programos dėka planuojama sterilizuoti/kastruoti iki 1050 gyvūnų per metus ir taip ženkliai prisidėti prie beglobių/bešeimininkių kačių ženklaus sumažinimo Kauno mieste.
Kodėl PSP naudinga?
1. Mažiau nereikalingų kačiukų.
Kačių porelė per septynerius metus gali atsivesti net 781 250 kačiukų! Didžioji dauguma jų gatvės sąlygomis žūsta po automobilių ratais, yra nuodijami, miršta nuo ligų, o negavę kontakto su žmogumi, greitai sulaukėja. Likę gyvi toliau dauginasi ir didina populiaciją.
2. Akivaizdi nauda katės/katino sveikatai.
PSP programos metu katės mediciniškai apžiūrimos, sutvarkomos ausys, katės skiepijamos nuo pasiutligės. Sterilizuotos katės, nebeatiduodančios paskutinų jėgų palikuonių auginimui, yra sveikesnės ir stipresnės, taigi neperneša ligų. Kastruoti katinai nekovoja dėl teritorijos, todėl išvengia sužalojimų.
3. Švaresnė aplinka, mažiau triukšmo ir smarvės
Kastruoti katinai nustoja žymėti savo teritoriją bei konkuruoti su kitais katinais, nesigirdi rujos metu po langais vysktanciu kačių ir katinų „santykių aiškinimosi“.
4. Mažesnė kačių kolonija
Sterilizuotos katės/katinai pradeda ginti savo teritoriją ir neįleidžia naujų kačių. O neesant jauniklių prieūgio, kačių kolonija ilgainiui mažėja. Sterilizuotos kates jau neturi galvoti kur atvesti ir kaip ismaitinti savo palikuonis tad jos tampa daug sveikesnes ir ramesnes, saugo savo teritorija, peliauja. Tolerantisku ir samoningu gyventoju nuomone tampa mylimomis ir saugomomis pastoviomis kiemo gyventojomis. Statistiškai beglobės katės gyvena apie 3 metus.
Kada negalima vykdyti PSP programos?
1. Sergančioms katėms. Kaip ir dėl bet kokios kitos operacijos, taip ir sterilizuojant kates joms nusilpsta imunitetas. Sergančioms katėms sterilizacija gali baigtis net gi mirtimi. Kates būtina gydyti prieš jas sterilizuojant. Prikalusomai nuo situacijos katės turi buti gydomos suduodant medikamentus toje vietoje kur gyvena. Laukinei katei išbūti narve ne visada yra geriausia išeitis, todėl kiekviena situacija ir gyvunas yra labai skirtingi tad ir sprendimai gali buti įvairus norinti gauti geriausią rezultatą. Organizacijos padės ir suteiks visą informaciją apie gydymą ir priežiūrą.
2. Nėščioms ir maitinančioms katėms. Pagavus maitinančią katę sterilizacijai, nuo jos priklausomi kačiukai bus pasmerkti. Tokiu atveju reiktų palaukti, kol kačiukai taps savarankiški (kai prades patys maitintis, apie 1.5 men ar pan.).
Registracija PSP programai
Gyventojai gali registruoti savo kiemo kates PSP projektui. Registracija prasidės rugpjūčio 23 d., ir bus vykdoma darbo dienomis 14-16 val. tel. 865248322. Norint užregistruoti kates PSP programai, yra būtina pateikti už registruojamo kiemos atsakingo žmogaus kontaktinį tel. nr., (laukinės katės paprasčiausiai bijo nepažįstamų žmonių, taigi ir mūsų savanorių. Tik jas šeriantis žmogus gali kates prišaukti, padėti jas gaudyti, jis tiksliausiai žino laiką, kada jos šeriamos, kur jos renkasi ir pan.), PSP programos tikslų adresą, pastoviai toje vietoje gyvenančių kiek galima tikslesni kačių skaičių. Mažyliai, nėščios ir maitinančios katės negali būti sterilizuojamos/kastruojamos ir į PSP kačių skaičių neįeina.

VšĮ „Penkta koja“ ragina visas gyvūnų globos organizacijas, veikiančias Kauno mieste, prisidėti prie PSP programos. Juk visi kartu tikrai galime daugiau! Norisi padėti kuo daugiau kačių – gi daug efektyviau ir paprasčiau yra pasirūpinti katėmis, nei rudenį ir pavasarį vėl vargti su tomis pačiomis niekam nereikalingomis kačiukų vadomis, kasdien matyti liūdna jų kovą už būvį. Prašome pagalbos gyventojų, galinčių kelias dienas po sterilizacijos perlaikyti jaukesnes kates, priglausti kačiukus bei bendrom jėgom ieškoti jiems namų. Taip galėsime sterilizuoti kur kas daugiau kačių, joms sumažės tikimybė susirgti užkrečiamomis ligomis. Tik kartu susivieniję galėsime dirbti efektyviai! Susisiekite su VšĮ „Penkta koja“, jei galite tapti laikinais globėjais.
„Penkta koja“ stengiasi situaciją keisti iš esmės. Akivaizdu, kad gatvėse ir kiemuose kačiukai neatsiranda iš niekur. Dažniausia tai – pačių gyventojų nelauktas augintinių prieūgis. Dėl šios priežasties „Penkta koja“ ragina kreiptis visus mažas pajamas gaunančius Kauno miesto gyventojus, kuriems „Penkta koja“ padės sterilizuoti/kastruoti augintinius katinus/kates už simbolinę kainą.
Visa informacija apie PSP programą telefonu 865248322, Darbo dienomis 14-16 val.

Renginių kalendorius

Šiuo metu artėjančių renginių nėra.
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content