46-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno Rampa 2018“

46-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis
„KAUNO RAMPA 2018“

Balandžio 8–12 d.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1)

Festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Repertuare – lietuvių autorių kūriniai. 

 

Balandžio 8 d. 16 val. Pankomedija „Tamošius Bekepuris“ (N-13).
Teatras „cezario grupė“. 

Festivalio svečių pristatomas spektaklis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje (2016 m.) pripažintas „Talentingiausia lietuvių klasikos interpretacija“, kita nominacija – „Žiūrovų spektaklis“.

 Daugelis girdėjo apie tokį asmenį Tamošių Bekepurį ir net pamena, kad jį kadaise apdainavo Vytautas Kernagis, tačiau beveik niekas (o, niekas!) nežino, kas šiam veikėjui nutiko, su kokiom stichijom jam teko grumtis…
Naujasis „cezario grupės“ darbas pagal padūkusio autoriaus Kazio Binkio poemą sudomins ne tik teatro ar poezijos, bet ir muzikos mylėtojus. Mat spektaklio garso takelis atliekamas gyvai trimis instrumentais, o visą pluoštą poemos veikėjų įkūnija aktorių trijulė. Pirmą kartą profesionalioje scenoje pristatomą „Tamošių Bekepurį“ režisavo Lietuvos, Skandinavijos ir Graikijos teatralų įvertintas Cezaris Graužinis.

Kūrinyje kalbama apie vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį“ žmogų Tamošių. Gavęs „lyg jausmą tokį“ gražuolei Onutei, jis siekia jos rankos, tačiau savo koją čia ima kaišioti atkaklioji Elzbieta. Svarstydamas, kurią pasirinkti, mūsų romeo Tamošius blaškosi tarp dviejų džuljetų ir nejučia eina pasitikti savo likimo…

Režisierius Cezaris Graužinis.

Kompozitorė Ieva Baranauskaitė.

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas.

Vaidins: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė.

Gros: Ieva Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas (mušamieji), Stasys Šalaševičius (saksofonas).

Bilieto kaina 5 eurai.

 

Balandžio 9 d. 18.30 val. Premjera. Sodžiaus mėgėjų teatro vakaronė.
Stasio Žemaičio komedija „Jaunikis iš Kauno“.

Kazio Binkio teatras. 

Dvi motinos, pasitelkusios visas galimas to meto ryšio priemones (gaila, kad tuomet nebuvo kompiuterių), susitaria: viena –  ištekinti savo  persirpusią dukrelę,  kita – savąjį sūnelį, Kauno inteligentą, garsų miesto slaptų naktinių reikalų valdininką. Dabišius jaunikis nepatinka peršamai mergelei. Ji net apsimeta serganti pasiutlige. Kas įvyksta po jų susitikimo, tik šuo Rudkis gali  paliudyti: suplėšytos kelnės, sūriai sūreliai, barabonai…

Teatro vadovas ir režisierius Rimantas Štaras.

Kostiumų kūrėja Joana Dainienė.

Bilieto kaina 3 eurai. 

 

Balandžio 10 d. 18.30 val. Premjera. Vytauto Bačiūno „Ponia Barbė“.
Muzikinė komedija su smetoniško Kauno pagardais.

Kauno Kazio Binkio teatras.

Kaimo merga Barbora sugalvoja, kad jai laikas vykti į Kauną ir tapti ponia. Kaip sumano, taip padaro. Meta darbus ūkyje, pasičiumpa į kompaniją tingų berną Tamošių ir šauna tiesiai į Kauną,  kuriame verda gyvenimas: Metropolis, faif-o-klokai, Konradas, frantai, fokstrotas!!!
Režisierė Nida Vita Žilinskienė.

Dailininkė Rasa Puišienė.

Bilieto kaina 3 eurai. 

 

Balandžio 11 d. 18.30 val. Spektaklis-alegorija „Pasaka apie avį“ ir teatrinė improvizacija Kazio Sajos pjesės „Mamutų medžioklė“ tema.

Kauno rajono Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės teatro „Siena“ ir Vilijampolės bendruomenės centro teatro MMT bendri projektai.

Spektaklis-alegorija „Pasaka apie avį“.

Tai pasakojimas apie mažą aviuką, kuris labai norėjo tapti žmogumi. Apmąstymas apie mūsų civilizaciją, mūsų laikmetį…

Teatrinė improvizacija „Mamutų medžioklė“.

Per visą žmonijos civilizacijos laikotarpį žmogus ieško idealios visuomenės, idealių santykių, idealaus gyvenimo. Visa tai spektaklio kūrėjai ir pjesės autorius K. Saja įvardija kaip „šventę“. Šis spektaklis ir yra apie tos „šventės“, kurią kiekvienas įsivaizduoja kitaip, ieškojimą. Kiekviena karta savaip perskaito ir suvokia K. Sajos pjesę „Mamutų medžioklė“. Ir  „mamutai“, ir „medžiotojai“ kiekvienam  istoriniam laikotarpiui kiti…

Režisierė Hana Šumilaitė.

Bilieto kaina 3 eurai.

 

Balandžio 12 d. 18.30 val. Balio Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“. Aleksandro Stulginskio universiteto teatras „Jovaras“.

Balio Sruogos satyrinėje komedijoje „Dobilėlis penkialapis“ veiksmas vyksta provincijos miestelyje, tarpukario Lietuvoje. Inteligentų klubo skaitykloje tuoj prasidės viengungių brolelių draugijos posėdis, kuriame bus svarstomas labai svarbus ir aktualus klausimas. Norint subalansuoti biudžetą, viengungius ketinama apkrauti sunkia mokesčių našta. Ką daryti? Kaip gelbėtis? Bobų intrigos, daugiau nieko! Gal reikėtų atsisakyti viengungystės ir ieškoti pačios? Ne! Ne! Bet… pinigas lieka pinigu.

Kaip tyčia, miestelyje yra viena ideali nuotaka, į kurią slapta įsižiūrėję visi viengungiai. Ji – graži, turtinga, protinga ir žodžių kišenėje neieškanti dama. Jeigu ji sutiktų tekėti, vienu tokiu žygiu būtų galima labai greitai išspręsti visas problemas. Štai ir puola viengungiai broleliai prašyti gražuolės rankos vienas kitą trypdami. Visos priemonės šioje žūtbūtinėje kovoje tinka: ir melas, ir šmeižtas, ir apkalbos, ir užgauliojimai… Rimtieji jaunikiai pasiruošę dėl nuotakos vienas kitą į gabalus sudraskyti. Kas gi laimės geidžiamiausios nuotakos ranką išaiškės tik spektaklio finale, nugiedojus Žalvakario gaidžiui.

Teatro direktorius Mindaugas Kiburys.

Teatro vadovė ir režisierė Remigija Sadzevičienė.

Dailininkė Danguolė Raudonienė.

Kostiumų autorė  Irma Gaidienė.

Kapelmeisteris Romualdas Sadzevičius.

Šviesų dailininkai: Darius Čepulis, Simonas Rudminas.

Bilieto kaina 3 eurai. 

 

Bilietus galite įsigyti Tiketa.lt.

 

Bilietai centre parduodami nuo kovo 26 d. (d. d. 13–16.30 val.) arba 1 val. prieš spektaklį.

Kauno kultūros centras „Tautos namai“ (Kęstučio g. 1).

 

Informacija tel. (8 37) 309 661, www.tautosnamai.lt

 

Skip to content