Laikraštis „Panacėja“ gydo nuo visų ligų?

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Studentų farmacijos draugijos nariai bei farmacijos studentai ne tik kuria pridėtinę vertę universiteto bendruomenei, viešai šviesdami visuomenę aktualiomis sveikatos temomis, bendradarbiaudami su užsieno farmacijos studentais, rengdami gerumo akcijas,  bet rašo ir redaguoja laikraštį „Panacėja“. Pirmasis nespalvotas laikraščio numeris išėjo 2000 metais. Šio leidinio įkūrėjos buvo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros lektorė, biomedicinos mokslų daktarė Jurgita Daukšienė ir farmacijos specialistė Indra Bukauskienė. Pirmąja redaktore tapo I. Bukauskienė ir jos žodis skambėjo taip: “ Mes žinome kažką, mes ieškome kažko“, tačiau nenorime gyventi tik „kažkaip“… Dėl to ir išaušo „Panacėjos“ gimtadienis. Taigi visi norintys išreikšti save, tobulinti savo literatūrinius sugebėjimus, turi galimybę tai padaryti.“ Pirmoji redaktorė įvardijo laikraščio platinimo principą: „ėjau, sutikau, dar turėjau, padovanojau“. Viršelio skiltis „Akis į akį“ išliko iki šių dienų, tai laikraščio pagrindinė skiltis, kurios dėka skaitantysis turi galimybę pažinti dėstytojus, profesorius, mokslo daktarus.

Paslaptingas laikraščio pavadinimas, „Panacėja“, turi mitinę reikšmę. Graikų mitologijoje pasakojama, jog garsusis Senosios Graikijos medicinos ir gydymo dievas Asklepijus turėjo dvi dukteris: Higėja ir Panacėja. Nuostabioji deivė Panacėja kiekvienai ligai galėjo surasti vaistą. Ilgainiui jos vardu pradėti vadinti mistiniai vaistai nuo visų ligų. Farmacininkai, farmacijos studentai, kurie kuria vaistus nuo visų ligų, taip pat ir kurdami „Panacėjos“ laikraštį linki, jog  visus skaitančius, rašančius straipsnius, kritiką niekad neužpultų jokios ligos.

Šiuo metu „Panacėjai“ yra 18 metų. Nuo pirmojo laikraščio numerio daug kas pasikeitė: jis tapo spalvotas, modernus, turi savo logotipą, siekia 16-os puslapių skaičių. Prie laikraščio logotipo ir inovativumo prisidėjo dvi redaktorės, farmacijos studentės: Karolina Mickutė ir Greta Maksimavičiūtė. Šios redaktorės išleido tris laikraščius, tarp kurių ir jubiliejinį 70-ąjį „Panacėjos“ numerį. Jubiliejinio numerio proga, į autentišką Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, susirinko LSMU farmacijos akademinė bendruomenė. Laikraščio redaktorės pristatė naująjį „Panacėjos“ leidinį, papasakojo apie laikraščio vystimąsi ir tobulėjimą, tarė didelį ačiū visiems prisidėjusiems prie „Panacėjos“ gyvavimo ir kūrimo.

Laikraštis „pasakoja“ apie farmacijos studentų visuomeninę veiklą, farmacijos aktualijas, mokslinę veiklą, susipažįstama su Farmacijos fakulteto dėstytojais ir kalbama apie aktualias visuomenės sveikatos temas.

Taigi visi norintys prisiliesti ir pavartyti mistinį „Panacėjos“ laikraštį, jį gali rasti LSMU Farmacijos fakultete, bet kiekis ribotas!

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content