Naujas turistinis maršrutas sujungs Kauną ir Daugpilį

1826-aisiais metais nusprendus tiesti naują kelią iš Rusijos imperijos sostinės į Varšuvą – trasa turėjo eiti per Daugpilį ir Kauną. Darbus kiek sutrukdė 1831 m. sukilimas, tad intensyvus eismas naujuoju pašto traktu prasidėjo 1836 m. ir pamažu įkvėpė aplink kelią esančių miestų ir miestelių raidą bei augimą.

Kauno miesto savivaldybė kartu su Daugpilio miesto savivaldybe įgyvendinant iš dalies Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo programos Interreg V-A Latvija – Lietuva lėšomis finansuojamą projektą „Tarpvalstybinio turizmo skatinimas regioninio kultūros paveldo srityje (Cross-border Increase in Regional Cultural Heritage Tourism)“ CIRCUIT, Nr. LLI-326. Interreg V – A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą siekia skatinti tarpvalstybinį turizmą Lietuvoje ir Latvijoje išsaugant kultūros paveldą ir viešinant turizmo paslaugas. Naujasis turistinis maršrutas „Nuo Kauno iki Daugpilio senuoju pašto traktu” tai 200 kilometrų kelionė šiuo istoriniu maršrutu. Keliaudami nuo Kauno iki Daugpilio senuoju pašto traktu aplankysite Kauno, Jonavos, Ukmergės ir Utenos arklių pašto stotis, išvysite vieną iš nedaugelio išlikusių „stražarkų“, Zarasuose apžiūrėsite istorinį grindinį, stabtelėsite prie Bernotiškių užkardos pastato bei Degučių pašto arklių keitimo stoties. Nepamirškite užsukti į atnaujintą Kauno VI fortą, kurio teritorijoje įsikūrusi Vytauto Didžiojo karo muziejaus karo technikos ekspozicija, o nuvykę į Daugpilio Vienybės skvero pietus išvysite Daugpilio arklių pašto stotį. Galiausiai pateksite į išskirtinį objektą, kuris iš paukščio skrydžio primena saulės, žvaigždės, vėžlio ar net šikšnosparnio siluetą – Daugpilio tvirtovė.

Bukletas „Nuo Kauno iki Daugpilio senuoju pašto traktu“ išleistas lietuvių, latvių, rusų ir anglų kalbomis, o turistinio maršruto žemėlapis – ir vokiečių kalba. Kviečiame patyrinėti skaitmenines leidinių versijas www.visit.kaunas.lt, ten pat rasite ir maršrutą pažymėtą Google Maps žemėlapyje,  o prieš kelionę užsukite į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą (Rotušės a. 15, Kaunas) ir pasiimkite popierinius leidinius. Netrukus prie visų 10 objektų bus pastatytos informacinės lentos, kuriose bus pateikta svarbiausia istorinė objektų informacija.

 

Bendra šio projekto vertė – 705 856,00 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 599 977,59 Eur.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Kauno miesto savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

www.latlit.eu

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content