Siunčiama nuotrauka

Gyvenimas švarioje aplinkoje – geresnė ateitis

Kauno miesto savivaldybė dalyvauja kaip partneris įgyvendinant Interreg Latvija – Lietuva programos projektą „Gyvenimas švarioje aplinkoje – geresnė ateitis“ (angl. „Clean Brownfields“). Projektas dalinai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, jam skirtas 123.000 eurų finansavimas.

Projekto metu Kauno mieste atnaujintas 14.000 kv. m futbolo stadionas Panemunėje, Kareivinių gatvėje. Į kultūros vertybių registrą įtrauktame Panemunės stadione tarpukariu vyko ne tik varžybos, bet ir kariniai paradai.

Atgaivintame stadione pagrindiniai darbai baigti 2019 m. gruodžio mėn. Bemaž ketvirtį amžiaus merdėjusiame futbolo aikštyne nukastas senas gruntas, visas sklypas išlygintas ir užpiltas 20 centimetrų storio dirvožemio sluoksniu, pasėta veja. Ją reguliariai drėkins specialiai įrengta automatinė laistymo sistema. Iš pagrindų atnaujintoje sporto erdvėje pastatyti nauji futbolo vartai, stadionas aptvertas.

Stadione galės žaisti visi norintys kauniečiai, čia taip pat vyks vaikų treniruotės, oficialios vaikų lygos ar mėgėjų varžybos. Pagal aukščiausius standartus atnaujintame futbolo stadione kauniečiai galės ne tik treniruotis, bet ir rengti futbolo varžybas.

Projekto įgyvendinimo metu Kauno miesto savivaldybės atstovai dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje apie apleistų teritorijų gaivinimo galimybes. Pažintinių vizitų Lenkijoje, Vokietijoje ir Latvijoje metu buvo aplankyti apleisti, užteršti objektai, prikelti naujam gyvenimui, pasisemta naujų idėjų apie apleistų teritorijų regeneravimo ir panaudojimo galimybes.

Skip to content