Kauno savivaldybės darbuotojai vairuos itin ekonomiškus automobilius

Kauno miesto savivaldybės automobilių parką šią savaitę papildė 8 nauji ir ekonomiški „Volkswagen Jetta“ automobiliai. 4 metų laikotarpiui išnuomotus automobilius vairuos patys darbuotojai. Ši nauja tvarka leido savivaldybės vairuotojų korpusą sumažinti dvigubai – vien dėl to Kaunas kasmet sutaupys po 65 tūkst. eurų.

„Anksčiau savivaldybėje buvo nusistovėjusi praktika, kad kiekvieno skyriaus ar padalinio vadovas turi važiuoti su vairuotoju. Manome, kad tokia prabanga tikrai nėra būtina ir kiekvienas darbuotojas tarnybiniais reikalais automobilį gali vairuoti pats. Tai – dar viena puiki proga sutaupyti ženklią sumą pinigų, kuriuos galėsime skirti opiausių problemų sprendimui“, – tvirtino Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Vykdant Kauno miesto savivaldybės administracijos reformą, vairuotojų skaičius sumažėjo dvigubai – vietoj 12 liko 6.  Atsisakiusi pusės vairuotojų, savivaldybė kasmet sutaupys po 65 tūkst. eurų, kurie būdavo skirti darbo užmokesčiui ir mokesčiams.

Kauno miesto savivaldybė taip pat atnaujino automobilių parką. 20 senų automobilių buvo parduoti viešame aukcione, o vietoj savivaldybės kieme šią savaitę atsirado 8 nauji „Volkswagen Jetta“. Naujuosius automobilius savivaldybė išsinuomojo 4 metų laikotarpiui. Vieno automobilio nuoma miestui per mėnesį atsieis 258 eurus. Visus 4 metus konkursą laimėjusi bendrovė savo lėšomis rūpinsis automobilių technine priežiūra. 100 kilometrų naujieji automobiliai įveiks suvartodami vidutiniškai 5,6 litro bezino.

„Senus, neekonomiškus automobilius, kuriuos tekdavo dažnai remontuoti, pakeitė nauji. Į konkurso sąlygas įtraukėme ne tik nuomos kainą, bet ir kuro sąnaudų faktorių. Automobilius pažymėjome išskirtiniais lipdukais, kad jie būtų lengvai atpažįstami. Į automobilius taip pat įmontuoti GPS davikliai, kurie leis užtikrinti, kad savivaldybės darbuotojai automobilius naudos tik tarnybiniais tikslais“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content