Vėliavą būtina iškelti valstybinių švenčių dienomis

Lietuvos valstybės vėliava privalo būti iškelta nuo 7.00 val. iki 22.00 val. ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis:

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;

Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:

sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;

vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

gegužės 9-ąją – Europos dieną;

birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu);

birželio 15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

rugpjūčio 23-ąją – Juodojo kaspino dieną (su gedulo ženklu);

rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

rugsėjo 23-ąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu);

spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

lapkričio 23-ąją – Lietuvos karių dieną.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnį – nesilaikant Vėliavų iškėlimo tvarkos nustatymų – numatyta administracinė atsakomybė (sankcija) – gyvenamųjų namų savininkams įspėjimas arba bauda iki šešiolikos eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams iki trisdešimt eurų.

Pažymime, kad tokio pobūdžio nusižengimus tiria policijos pareigūnai bei savivaldybių administracijų specialistai (Kauno mieste šias funkcijas atlieka Viešosios tvarkos skyrius).

Pastebėjus tokio pobūdžio administracinį nusižengimą, asmuo turi  teisę apie tai pranešti – skubiosios pagalbos tarnybos telefono numeriu 112 (visą parą).

 

Viešosios tvarkos skyriaus informacija

Parengė vyriausioji specialistė Gintarė Visockienė

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content