Vaizdo stebėjimo sistema Kauno mieste

Šiuo metu Kauno miesto viešajam saugumui užtikrinti yra įrengtos 54 vaizdo stebėjimo kameros ir iš jų gaunama informacija stebima Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės patalpose.

Naujajame kamerų įrengimo etape, saugumui didinti viešosiose erdvėse, skatinti vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, policijos nusikalstamų veikų tyrimui palengvinti įrenginėjama ne mažiau kaip 234 kameros 31 vietoje: kameromis stebimi mieste esantys tiltai, judriausių gatvių sankryžos, kelios automagistralės A1 atkarpos, Kauno parkų ir paplūdimių viešosios erdvės. Jų vietos numatytos atsižvelgiant į policijos pareigūnų rekomendacijas ir pateiktą informaciją apie aktualiausias, pavojingiausias miesto vietas.

Kauno miesto viešosiose erdvėse įrenginėjamos kelių tipų stebėjimo kameros: dalis jų nuskaitys automobilių valstybinius registracijos numerius, kitos rodys naktinį vaizdą, taip pat vaizdo stebėjimo sistema galės rasti paliktus daiktus bei aptikti ugnį ar dūmus, prie kamerų bus įrengti mikrofonai, galintys identifikuoti stiprų garsą. Gatvėse įrengtos kameros galės identifikuoti kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus: ištisinės juostos kirtimą ar posūkio atlikimą iš netinkamos juostos, įvažiavimą į sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui. Ten, kur bus įrengtos automobilio numerių atpažinimo sistemos, jos fiksuos visus pravažiuojančių automobilių numerius, identifikuos, iš kokios valstybės automobilis yra atvykęs, ir saugos informaciją duomenų bazėje. Lietuvoje registruotus automobilius sistema automatiškai tikrins, ar jie yra apdrausti, ar galioja jų techninė apžiūra. Taip pat numatyta galimybė sudaryti sąrašus automobilių numerių, kuriuos užfiksavus apie tai būtų įspėjami atsakingi asmenys.Ši sistema turės plėtimo galimybę naujomis funkcijomis, kurios veiktų apdorojant įrašytą vaizdą.

Išsami kamerų išdėstymo informacija nėra skelbiama, atsižvelgiant į tai, kad ja gali pasinaudoti asmenys, kurie linkę daryti nusižengimus ar nusikalstamas veikas.

Šiomis kameromis fiksuojamo vaizdo stebėjimas įrenginėjamas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės patalpose.

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content