Tikrinama, kaip asmenys laikosi saviizoliacijos taisyklių

Koronaviruso epidemijos metu, nuo Sveikatos apsaugos ministro įsigaliojusio sprendimo „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrina, kaip sąlytį su asmenimis, sergančiais COVID-19, turėję asmenys laikosi izoliavimosi namuose taisyklių. Per šį laikotarpį, asmenys negali kontaktuoti su kitais žmonėmis,  išeiti iš namų, į juos kviesti svečių.

Kadangi šalyje tebesitęsia epidemija, todėl būtina įvertinti pavojų ir imtis priemonių, kad pavojinga užkrečiamoji liga neišplistų visuomenėje. Sąlytį su COVID-19 infekcija turėję asmenys izoliuojami epidemiologų sprendimu, kaip numatyta Žmonių užkrečiamųjų ligų valdymo įstatyme.

Saviizoliacijos taisyklių pažeidimas ar jų nesilaikymas fiziniams asmenims užtraukia administracinę atsakomybę pagal LR ANK 45 straipsnį, kuriame numatyta bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content