Pasaulinė rankų higienos diena

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas primena, kad gegužės 5 d. kasmet minima pasaulinė rankų higienos diena, kurios šūkis „Plaukime rankas, saugokime gyvybes“. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į sveikatos priežiūros darbuotojų rankų higieną, kaip vieną iš infekcijų kontrolės priemonių, apsaugančią ne tik nuo COVID-19 ligos.

SARS ir COVID-19 epidemijų metu surinkti įrodymai pagrindžia, kad rankų higiena yra labai svarbi siekiant apsaugoti sveikatos priežiūros darbuotojus nuo užsikrėtimo.

Rankų plovimas visuomenėje efektyviai saugo ne tik COVID-19 ligos, bet ir nuo kitų užkrečiamųjų ligų, kaip pavyzdžiui žarnyno bei oru plintančių infekcijų. Rankas reikėtų plauti su muilu ir tekančiu vandeniu kuo dažniau ir kai rankos yra nešvarios: po kosėjimo ar čiaudėjimo, slaugant sergančius, prieš ruošiant maistą, ruošimo metu ir po to, prieš valgį, pasinaudojus tualetu, palietus gyvūną ar jo daiktus. Jeigu rankos švarios, dažnam naudojimui rekomenduojamas alkoholinis rankų dezinfektantas, kuris taip pat yra tinkamas, jeigu nėra galimybės nusiplauti rankas.

COVID-19 pandemijos metu rankų higienos įgūdžiai pasikeitė iš esmės. Tačiau labai svarbu nepamiršti šių įgūdžių ir pasibaigus pandemijai ar karantinui. Apie 80 proc. užkrečiamųjų ligų gali plisti per nešvarias mūsų rankas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content